Edukacja, Z ostatniej chwili
Europejska Odznaka Jakości dla Dwójki
Współpraca europejska w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w ramach programu Erasmus+ przynosi widoczne efekty a realizacja projektu Against Bullying for a Better Inclusion in Schools oceniona została bardzo wysoko przez Narodowe Agencje krajów szkół partnerskich. Dowodem jest prestiżowa Europejska Odznaka Jakości – „European Quality Label” za działania projektowe w roku szkolnym 2019/2020. Jest to znak sukcesu, który świadczy o tym, że praca nauczycieli i uczniów oraz szkoła została doceniona na najwyższym europejskim poziomie.
Europejska Odznaka Jakości to uznanie dla nauczycieli i szkół za wysoki poziom ich działań projektowych również w ramach eTwinningu, który udostępnia platformę twinspace, gdzie prezentowane są wszelkie rezultaty działań. Platforma służy również do komunikacji miedzy uczniami i nauczycielami szkół partnerskich. Dla uczniów oznacza to motywację do nauki języków, a dla szkoły potwierdzenie ich zaangażowania w jakość i otwartość w europejskiej współpracy.
Projekt poddany został szczegółowej ocenie pod kątem następujących kryteriów merytorycznych: kryterium innowacyjności i kreatywności, wykorzystanie technologii, współpraca szkół partnerskich, a także integracja z programem nauczania, wypracowane rezultaty oraz wpływ projektu na uczniów i nauczycieli.
Wyróżnione przedsięwzięcie realizowane jest we współudziale partnerów z Rumunii, Włoch i Turcji a polega na wykonywaniu różnorakich zadań mających na celu rozwijanie szacunku, empatii i tolerancji dla różnorodności ludzkiej oraz wzmocnienie wartości dotyczących zachowań etycznych. Uczniowie szkół partnerskich, jako aktorzy zmiany staną się aktywną częścią integracji i uwzględniania różnorodności w szkole i poza nią. Projekt ma również na celu rozwój umiejętności technicznych uczniów a także ich umiejętności pisania oraz umiejętności językowych i komunikacyjnych w języku angielskim. W czasie trwania projektu zaplanowane są jeszcze mobilności do Włoch, Rumunii i Turcji.
„Pragnę pogratulować tego wyjątkowego osiągnięcia wszystkim uczniom zaangażowanym w działania projektowe i mam nadzieję, że nasza praca zostanie doceniona podczas konkursu europejskiego. Wspólnie opracowany wniosek zostanie złożony w wymaganym terminie, czyli do 26 listopada. Rozstrzygnięcia konkursu można spodziewać się w lutym przyszłego roku.” – mówi p. Agnieszka Obrzud, szkolny koordynator projektu Erasmus+ ABIS w „Dwójce”.
Biegonicka Wioska Betlejem znów będzie zachwycać
Instalacja „Rzeka czasu” w Starym Sączu dostępna bezpłatnie dla zwiedzających do 6 stycznia. ZAPRASZAMY
Nie daj włamywaczom żadnych szans i dobrze zabezpiecz swój dom/mieszkanie przed wyjazdem na święta
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm