Edukacja, Z ostatniej chwili
III miejsce „Słowackiego” w Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych
W piątek, 9 czerwca 2017 roku w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczyła grupa teatralna z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, zdobywcy III miejsca na szczeblu wojewódzkim w tegorocznej edycji XXIV Wojewódzkiego Konkursu Małych Form Teatralnych 'Bliżej Świata’. Grupę teatralną do występu przygotowały Beata Damasiewicz oraz Agnieszka Obrzud, nauczycielki języka angielskiego, jak i również autorki scenariusza nagrodzonej sztuki teatralnej opartej na faktach związanych z historią Stanów Zjednoczonych.
17 maja 2017 roku grupa teatralna z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu zadebiutowała bowiem w XXIV Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych 'Bliżej Świata’ w Krakowie, w którym biorą udział grupy teatralne ze szkół podstawowych i gimnazjów w kategorii języka francuskiego, angielskiego oraz niemieckiego. W tegorocznej edycji konkursu łącznie wzięło udział 448 uczestników z 36 zespołów. Teatralne zmagania w językach obcych odbyły się w Szkole Podstawowej nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie-Witkowicach.
Patronat nad konkursem sprawowali: Wojewoda Małopolski, Prezydent Miasta Krakowa, Małopolski Kurator Oświaty oraz Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały. W jury konkursowym zasiadali nauczyciele krakowskich szkół ponadgimnazjalnych.
25 gimnazjalistów ze Starego Sącza zaprezentowało sztukę teatralną pt. 'John Hancock’ w wersji angielskiej, która opierała się na biografii amerykańskiego kupca z Bostonu, jednego z bohaterów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, który na Deklaracji Niepodległości w 1776 roku złożył duży, rzucający się w oczy podpis.
Do sukcesu Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu przyczynili się cudowni młodzi aktorzy, którzy wystąpili na scenie podczas konkursu: Weronika Jopek, Wiktoria Weber, Kamila Skoczeń (narratorzy), Maciej Radecki (ojciec Johna Hancocka), Katarzyna Rejowska (w roli Mary, matki Johna Hancocka, a także ochotnika powoływanego do walki w okresie poprzedzającym amerykańską wojnę o niepodległość; w roli ochotnika wystąpiła również Julia Walkosz, która pojawia się również na scenie jako Lydia, żona Thomasa), Karol Plata (Thomas, wuj Johna Hancocka). Johna Hancocka z lat młodzieńczych zagrał Bartek Grząbel-Mikulski, a w jego dorosłą postań wcielił się Krystian Jaworski. Dominika Tobiasz oraz Paweł Drzyzga zagrali pracowników Johna Hancocka. Paweł Drzyzga wystąpił również jako Paul Revere. Łukasz Dziedzina zagrał podatkobiorcę, wysłannikami króla Anglii byli Kornelia Panajew oraz Wiktoria Weber. Bostończyków zagrali: Aleksandra Pasiut, Małgorzata Nalepa oraz Jakub Szczygieł. Julia Kruczek wystąpiła jako Sam Adams, Michał Zygmunt zagrał angielskiego generała, a jednym z amerykańskich patriotów (Sons of Liberty) był Karol Plata. Marta Michalak, Natalia Mucha, Weronika Jopek oraz Melania Zajączek zagrały amerykańskich kolonistów. Katarzyna Sadowska oraz Weronika Maciuszek zagrały Anglików. Historia, która odgrywała się na oczach widzów za sprawą aktorów, opowiadana była przez 'dziadka’ (w tej roli Michał Grząbel-Mikulski) swojej wnuczce (zagranej przez Karolinę Golonkę).
Biegonicka Wioska Betlejem znów będzie zachwycać
Instalacja „Rzeka czasu” w Starym Sączu dostępna bezpłatnie dla zwiedzających do 6 stycznia. ZAPRASZAMY
Nie daj włamywaczom żadnych szans i dobrze zabezpiecz swój dom/mieszkanie przed wyjazdem na święta
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm