Kultura, Z ostatniej chwili
Ceramiczne Dialogi w Galerii pod Piątką
W Galerii pod Piątką w Starym Sączu odbył się finisaż wystawy prac uczestników XII Ogólnopolskiego Pleneru Ceramicznego Dla Nauczycieli Szkół Plastycznych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło burmistrza Jacka Lelka i przewodniczącej Rady Miejskiej Ewy Zielińskiej. Uroczystego otwarcia dokonała Ewelina Wiśniewska z Galerii pod Piątką.
Od 2001 roku w wiśnickim Plastyku odbywają się cyklicznie Ogólnopolskie Plenery Ceramiczne dla Nauczycieli Szkół Plastycznych Ceramiczne Dialogi. Organizowane we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, początkowo corocznie, ostatnio w rytmie co dwa lata, zgromadziły liczne grono uczestników. Niektórzy artyści odwiedzili Wiśnicz raz, inni wracali doń wielokrotnie.
-Na wystawie prezentowane są prace Artystów z całej Polski, które zostały wykonane w trakcie 2-tygodniowego pleneru w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu w lipcu 2017 –mówiła dyrektor placówki pani Elżbieta Kucybała –Plener odbył się po raz XII a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwał komisarz pan Henryk Kopańczyk (…) Serdecznie zapraszam wszystkich absolwentów gimnazjum do kontynuowania nauki w naszym liceum. Oferujemy kształcenie na 4 kierunkach: renowacja elementów architektury, tkanina artystyczna, ceramika artystyczna czy fotografia artystyczna.
-Pragnę wyrazić ogromną radość, że Państwo do nas przybyliście z tak fantastyczną sztuką –mówił burmistrz Jacek Lelek –Stary Sącz jest miejscem, które zawsze Artystów przyciągało, w różnych formach, czy to muzyka, malarstwo czy rzeźba. Na ręce Pani Dyrektor, składam serdeczne podziękowania za wszystkich Artystów, których Wasza szkoła wykształciła i dała solidne podstawy do dalszych artystycznych sukcesów. Wśród nich są także Starosądeczanie -pani Elżbieta Szot czy pan Karol Lis.
Podsumowaniem dwutygodniowych działań w Wiśniczu był piknik Glina i żar ognia. W jego trakcie uczestnikom pleneru dyrektor Elżbieta Kucybała wręczyła stosowne zaświadczenia, potwierdzające udział w plenerze.
Walorem wiśnickiego Plastyka są liczne pracownie ceramiczne z pełnym wyposażeniem, duże gabarytowo piece do wypału, możliwość korzystania z pieców plenerowych oraz zlokalizowany w zespole budynków internat, zapewniający noclegi i wyżywienie. Nie mniej ważny jest sam Wiśnicz, urokliwe miasteczko pełne pamiątek historii, wtulone w Pogórze Wiśnicko-Lipnickie.
Wystawa w Galerii pod Piątką potrwa do 28. lutego.
Wielki pożar w centrum miasta Nowego Sącza
Ślizgawka w hali lodowej w Krynicy-Zdroju zaprasza
Dr Karol Nawrocki z wizytą w Nowym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm