Info z rejonu
Nowy Sącz też wybuduje 5 km ścieżek dla pieszych, biegaczy i rowerzystów
W Starym Sączu na Miejskiej Górze już finiszują. W Nowym Sączu trwają przygotowania do inwestycji dla pieszych, biegaczy i rowerzystów.
Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa ścieżki turystycznej o długości 5. kilometrów, która powstanie wzdłuż rzeki Kamienica. Oprócz ścieżki będą też ławeczki, siłownia pod chmurką, a całość zostanie oświetlona i objęta monitoringiem.
-Ta pięciokilometrowa trasa będzie się składała z trzech równoległych ścieżek, a każda będzie dedykowana odrębnej kategorii użytkowników: rowerzystom, pieszym i biegaczom, tak aby ci użytkownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem. Zatem będzie to pełen komfort rekreacji i przyjemności korzystania z tej infrastruktury – mówi zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech i dodaje: – Oddajemy systematycznie, już od wielu lat, rzekę Kamienica mieszkańcom miasta i wracamy do dobrych tradycji wypoczynku nad rzeką. Najpierw na ulicy Nadbrzeżnej postał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, potem pumptrack, teraz powstaje Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej, a niebawem także ta ścieżka.
Powstanie ona wzdłuż prawego brzegu rzeki Kamienicy – od kładki, czyli tak zwanego mostu wiszącego, do kładki pieszej na wysokości skrzyżowania ulicy Wiśniowieckiego z Alejami Piłsudskiego oraz w drugą stronę, wzdłuż lewego brzegu rzeki Kamienicy w ciągu Alei Piłsudskiego – od kładki na wysokości skrzyżowania ulicy Wiśniowieckiego z Alejami Piłsudskiego do mostu wiszącego.
Oprócz samej trasy powstaną także elementy małej architektury, czyli na przykład ławeczki do wypoczynku, a także siłownia na wolnym powietrzu. Remontowi poddane zostaną też kładki piesze nad rzeką.
Inwestycja będzie realizowana i dofinansowana w ramach projektu „Centra Aktywnego Wypoczynku”, którego liderem jest Fundacja Sądecka. W projekcie budowy tras biegowo-rowerowych uczestniczy miasto Nowy Sącz oraz cztery gminy: Bobowa, Chełmiec, Łącko i Stary Sącz. W sumie powstanie 17. kilometrów ścieżek turystycznych, połączonych z siecią tras w województwie małopolskim.
Celem projektu, poza stworzeniem możliwości aktywnego wypoczynku mieszkańcom sądeckich gmin i Nowego Sącza, jest podniesienie atrakcyjności turystycznej naszego subregionu i zwiększenie udziału turystów wypoczywających aktywnie.
W Nowym Sączu prace inwestycyjne ruszą w październiku 2018 roku, natomiast ze ścieżki będzie można korzystać w drugiej połowie 2019 roku.
nowysacz.pl
Komentarze
Komentarze (1)
Możliwość komentowania wyłączona.
Stary Sącz zakończył realizację, a Nowy Sącz będzie się przymierzał do rozpoczęcia. Taka jest różnica między tymi samorządami.