Info z rejonu
Bezpłatna Poradnia Antynikotynowa dla Małopolan
Rzucanie palenia to nic trudnego. Robiłem to już tysiące razy – mawiał Mark Twain. Sęk w tym, żeby rzucić, a nie rzucać. To właśnie Poradnia Antynikotynowa może pomóc osobom uzależnionym od palenia papierosów skutecznie zerwać z nikotynowym nałogiem.
To ważne miejsce dla mieszkańców naszego regionu potrzebujących wsparcia w skutecznej walce z nałogiem. Jako zarząd województwa skupiamy uwagę na opiece zdrowotnej Małopolan, bo nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Projekt „Weź głęboki oddech” zapewnia bezpłatne porady i badania, a także wszelkie formy wsparcia w problemie uzależnienia
– zapewnia Marta Malec Lech z zarządu województwa.
Poradnia czynna będzie w Konsultacyjnej Specjalistycznej Przychodni Chorób Płuc (w budynku M III) w Krakowskim Specjalistycznym Szpitalu im. Jana Pawła II, ul. Prądnicka 80.
Osoby chcące skorzystać ze wsparcia Poradni Antynikotynowej mogą dzwonić na infolinię 514 602 892 lub 12 614 24 27. Udział w poszczególnych formach wsparcia jest całkowicie bezpłatny.
Czy wiecie, że:
– przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POChP) zajmuje 4. miejsce wśród przyczyn zgonów na świecie, zaraz za chorobami serca, udarami mózgu i zapaleniem płuc?
– w Polsce liczba chorych na POChP wynosi ponad 2 miliony, z czego rocznie 15 tysięcy umiera, co w naszym kraju stanowi trzecią co do częstości przyczynę zgonów?
– najczęstszą przyczyną powstawania POChP jest narażenie na dym tytoniowy poprzez palenie czynne i bierne?
W ramach nowopowstałej poradni pacjenci będą mieli możliwość bezpłatnego skorzystania z:
– wielu form wsparcia w problemie uzależnienia od palenia tytoniu,
– porad specjalistycznych,
– badania spirometrycznego,
– działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki POChP.
Oferta Poradni skierowana jest nie tylko do nałogowych palaczy, ale także do osób pracujących w warunkach narażających ich na działanie czynników szkodliwych predysponujących do powstawania POChP, pracowników służby BHP, pielęgniarek i lekarzy POZ oraz lekarzy Medycyny Pracy.
,,Weź głęboki oddech” to projekt, który zachęca do rzucania palenia, zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, zmniejszenia zachorowalności i przedwczesnej umieralności z powodu chorób układu oddechowego, a także ograniczenia szkód zdrowotnych spowodowanych paleniem tytoniu. Celem projektu jest również wdrożenie ogólnopolskiego programu edukacyjnego dotyczącego przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. W ramach Projektu powstanie również ogólnodostępna aplikacja mobilna.
Działalność Poradni jest finansowana ze środków unijnych jako część projektu pn. ,,Weź głęboki oddech” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, całkowita kwota dofinansowania to prawie 2 mln złotych.
Liderem projektu jest Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, a jego partnerami są: Krakowski Alarm Smogowy oraz Fundacja NEUCA dla Zdrowia.
UMWM
Blisko pół miliona złotych na nagrody dla urzędników. Radny Koszkul pyta komu i za co?
Rusza kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego!
ZUS: wnioski 800 plus na nowy okres świadczeniowy od 1 lutego
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm