Kultura

Tak będzie wyglądać Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku

Opublikowano: 5 października, 2020 o 6:28 am   /   przez   /   komentarze (0)
W Urzędzie Gminy została podpisana umowa z wykonawcą na Budowę Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku. Po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego na wykonawcę prac wybrano Firmę Budowlaną „GURGUL” Piotr Gurgul z siedzibą w Limanowej.
Budynek ten, będzie się mieścił tuż obok Hali Widowiskowo-Sportowej, co wraz z usytuowanym nieopodal Amfiteatrem na Górze Jeżowa będzie stanowić swoistego rodzaju kompleks obiektów tworzących zwartą i uporządkowaną ofertę o bardzo szerokim potencjale. Taki też był od początku zamysł obecnych władz samorządowych Gminy Łącko.
Docelowo w CKiEM swą siedzibę będzie miał Gminny Ośrodek Kultury skupiając całą sferę kultury w jednym miejscu. Będą się tam znajdowały: sale prób orkiestry i zespołów regionalnych, izba regionalna, sala poświęcona znaleziskom na Górze Zyndrama w Maszkowicach i innym stanowiskom archeologicznym na terenie Gminy Łącko. Będą tu również biblioteka/mediateka, czytelnia, kafejka internetowa, świetlica środowiskowa oraz sale do dyspozycji naszych seniorów. Ponadto, do nowego budynku Centrum, zostanie przeniesiona Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, a w razie potrzeb i zainteresowania środowiska, będzie możliwość poczynienia starań o otwarcie szkoły muzycznej II stopnia. Planowane jest również otwarcie Centrum Tradycji Sadowniczych, które będzie stanowić swego rodzaju muzeum związane z naszymi sadowniczymi tradycjami. Będzie to pierwsza tego typu instytucja w Polsce, a i w Europie na dzień dzisiejszy trudno znaleźć podobną instytucję.
Poniżej przedstawiamy kilka danych ogólnych i powierzchniowych dotyczących budynku Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku:
• powierzchnia zabudowy: 1 818 m2;
• powierzchnia całkowita budynku: 3 517 m2;
• powierzchnia użytkowa budynku: 2 674 m2;
• kubatura: 20 402 m3;
• ilość kondygnacji:
– nadziemnych: 3,
– podziemnych: 1;
• wysokość budynku: 14 m;
• ilość miejsc parkingowych: 43.
W budynku zastosowano strefowanie funkcji w celu wyodrębnienia i oddzielenia wyszczególnionych części: pomieszczeń domu kultury, pomieszczeń szkoły muzycznej, pomieszczeń technicznych oraz części wspólnych, reprezentacyjnych. Projektowany budynek będzie posiadał 3 kondygnacje nadziemne oraz 1 kondygnację podziemną. Na kondygnacji podziemnej zlokalizowano pomieszczenia zaplecza technicznego dla sali widowiskowej, pomieszczenia gospodarczo-magazynowe oraz pomieszczenia techniczne. Na kondygnacji nadziemnej w poziomie parteru zlokalizowano holl wraz ze stanowiskiem informacji kasą oraz szatnią, salę wielofunkcyjną z garderobami, kawiarnię, salę wystawienniczą, salę warsztatowo-szkoleniową. Na pierwszym piętrze zlokalizowano pomieszczenia domu kultury, powierzchnie administracyjne, salę ćwiczeń pozalekcyjnych, salę i studio nagrań. Na kondygnacji 3 znajdują się pomieszczenia przeznaczone dla szkoły muzycznej oraz biblioteka/mediateka z zapleczem. Dodatkowo, na każdej kondygnacji zlokalizowano pion sanitarny.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"