Edukacja, Z ostatniej chwili
Laureaci Sejmu Dzieci i Młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy
„Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz? „–to temat tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży, w którym aż czterech uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy otrzymało tytuły laureatów.
Sejm Dzieci i Młodzieży jest wyjątkowym projektem edukacyjnym realizowanym przez Kancelarię Sejmu od 1994 roku we współpracy z innymi instytucjami. Celem projektu jest kształtowanie postaw obywatelskich, upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad działania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizacja młodych ludzi na rzecz własnego środowiska lokalnego. Tego rodzaju zasób wiedzy uczniowie poznali na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie prowadzonych przez nauczyciela tego przedmiotu Panią mgr Elżbietę Kosiba.
Uczniowie zdobytą wiedzę teoretyczną mogli teraz zrealizować w praktyce wykorzystując różnorodność pomysłów. Należy zaznaczyć, iż był to bardzo trudny czas gdyż zajęcia odbywały się zdalnie, a wszelkie dodatkowe prace okazały się bardzo czasochłonne zarówno dla nauczyciela jak i uczniów. Ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2 i spowodowane nią obostrzenia sanitarne, tegoroczna edycja miała jednak inną formułę niż dotychczas. Uczestnicy wyłaniani byli w drodze konkursu określonego regulaminem, na podstawie wykonanego zadania rekrutacyjnego. Mieli zrealizować projekt, który wynikał z tematu sesji -pracę w wybraną z trzech proponowanych kategorii. Za pomocą indywidualnego konta – utworzonego dla każdego zespołu – uczestnicy mogli dodać pracę konkursową na platformę internetową.
Aby zostać laureatem SDiM należało zrealizować projekt, którego wszystkie elementy zostały opisane w przewodniku. Następnie z każdego województwa zostały wybrane najlepsze prace, a ich autorzy zostali laureatami SDiM. Wykonane przez zespół zadanie stanowiło podstawę do wyboru 230 zespołów, tzn. 460 laureatów konkursu. Liczba laureatów konkursu z poszczególnych województw została określona proporcjonalnie do liczby uczniów w danym województwie.
–Zadanie rekrutacyjne polegało na przygotowaniu przez dwuosobowy zespół pracy w jednej z trzech kategorii do wyboru: praca pisemna ,praca plastyczna, praca multimedialna. I to właśnie w kategorii praca multimedialna szkoła nasza może poszczycić się, aż czteroma laureatami, a są nimi: Polakiewicz Wiktoria, Nieć Alicja, Natalia Porębska, Jakub Waligóra. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów -mówi Elżbieta Kosiba.
25. Edycja Małopolskiego Lauru Sportu. Zgłoś kandydata
Spotkanie opłatkowe samorządowców z „Miast i Miejscowości Papieskich”
WOŚP zagra w Starym Sączu. PROGRAM!
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm