Kultura
Ferie w Miasteczku Galicyjskim
Nowy rok szkolny przyniósł nowe pomysły warsztatowe! Zapraszamy grupy zorganizowane do skorzystania z naszej oferty zajęć edukacyjnych.
Zaplecione (Nowość)
Warsztaty, na których można wybrać jedną z metod wyplatania. Metoda wikliny papierowej – uczestnicy będą mogli wykonać samodzielnie papierowe rureczki, z których stworzą kolorową podkładkę pod kubek w formie domków galicyjskich. Metoda zaplatania sznurków – uczestnicy stworzą bransoletkę lub zakładkę do książki w formie makramowego listka.
Miasteczkowy Postcard (Nowość)
Propozycja dla miłośników niebanalnych form – podczas warsztatów będzie można skomponować własny obraz z naturalnych materiałów takich jak drewno, siano, słoma, trawy, liście, ziarna, itd.. Będzie to cenna lekcja przyrody dla ciekawych świata dzieci i okazja do stworzenia oryginalnej ozdoby do domu, która wprowadzi niepowtarzalny klimat, a jej tworzenie to wielka przyjemność.
Sojowe – ZapachLove (Nowość)
W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się dlaczego wyroby z wosku sojowego są bardziej ekologiczne niż z wosku parafinowego oraz wykonają pachnące zawieszki do ubrań, własnoręcznie zdobione.
Pszczółkowe mydełka (Nowość)
Warsztaty pszczelarskie z własnoręcznie wykonanym mydełkiem z certyfikowanej bazy mydlarskiej z naturalnymi dodatkami takimi jak płatki owsiane, płatki suszonych kwiatów, kryształki miodowo-woskowe, pyłek pszczeli, kawa, cynamon. Kiedy mydełka tężeją uczestnicy nabędą wiedzę o życiu i roli pszczół i innych zapylaczy.
Pszczele ścieżki (Nowość)
Warsztaty z degustacją miodów i własnoręcznie wykonaną świecą. Zajęcia obejmują część teoretyczną, w której uczestnicy znajdą odpowiedzi na pytania jak powstaje miód, co łączy pszczołę i słonia, czy pszczoły robią perfumy, zabawę sprzętem pszczelarskim, zabawę w pszczele aktywności panujące w ulu oraz część praktyczną czyli samodzielne wykonanie świecy z woskowego plastra oraz degustację mniej znanych odmian miodów, ziołomiodów i produktów pszczelich.
Pełna oferta zajęć warsztatowych dostępna na stronie www.miasteczko-galicyjskie.pl
Czas trwania: do 90 minut
Grupa: min. 10 osób
Zajęcia realizowane po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
Kontakt: tel. 18 441 02 10 / 18 444 35 70, e-mail: kasamg@muzeum.sacz.pl
40 lat Koła Wędkarskiego w Łącku
Z językiem w plecaku -bezpiecznie na szlaku
Pilne! Na Sądecczyźnie rozdzwoniły się telefony. Oszuści znów są aktywni
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm