Edukacja
„Jak nie czytam jak czytam” w Starym Sączu
Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią do Starego Sącza wróciła akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. To już V edycja, której pomysłodawcą i organizatorem jest miesięcznik Biblioteka w Szkole. Jak mówią sami organizatorzy : „…Akcja ma na celu promowanie czytania wśród dzieci i młodzieży poprzez budowanie pozytywnych skojarzeń z książką. Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania w miłych, niecodziennych okolicznościach….” .
W tym samym lub zbliżonym czasie uczniowie z całej Polski zbierają się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając tym samym rekord czytania w jednym momencie.
12 czerwca bieżącego roku 32 uczniów klas IVA i IVB – w tym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im Juliusza Słowackiego w Starym Sączu – postanowiło przyłączyć się do akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, zapraszając do wspólnej zabawy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pszczółka Maja”. W przedszkolnym ogrodzie główna bohaterka KSIĄŻKA zgromadziła mnóstwo małych czytelników. Na wcześniej przygotowanych kocach, w blasku promieni słonecznych 114 przedszkolaków zostało zaproszonych do czytania, oglądania przywiezionych książek ze szkolnej biblioteki. Kolorowe okładki, piękne ilustracje, duże litery i oczywiście pięknie czytający starsi koledzy sprawiły, że przedszkolaki nie mogły zdecydować, na którym kocu przeżyją najpiękniejszą książkową przygodę. Było magicznie, wesoło i niezwykle wzruszająco.
Uwagę dzieci przyciągnęła mini inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Improwizujący aktorzy oraz powtarzające się słowa wiersza wywoływały wybuchy śmiechu tak maluszków jak i dorosłych. Czas płynął stanowczo za szybko. Trzeba było wracać do szkoły. Jesteśmy umówieni za rok. Za możliwość wspólnej zabawy serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola, paniom wychowawczyniom. Oczywiście dziękujemy dzieciom, że tak chętnie spędziły czas z nami i naszymi bibliotecznymi zbiorami (nie tak łatwo było je przetransportować ze szkolnej biblioteki do ogrodu przedszkolnego). Ale było warto. To był pięknie i przypuszczamy pożytecznie spędzony czas. Dziękujemy!
40 lat Koła Wędkarskiego w Łącku
Z językiem w plecaku -bezpiecznie na szlaku
Pilne! Na Sądecczyźnie rozdzwoniły się telefony. Oszuści znów są aktywni
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm