Info z rejonu
XVI Dzień Uśmiechu w Zatorlandzie. Park rozrywki otwarty dla osób z niepełnosprawnościami i podopiecznych placówek opiekuńczych
Dzień Uśmiechu w Zatorlandzie przypada co roku w pierwszy piątek września. Od swojej premierowej edycji w 2009 przyciąga wiele osób, które chcą przeżyć chwile nieskrępowanej radości. Co ważne, z darmowego wejścia do Parku mogą skorzystać nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe.
– Pierwszy Dzień Uśmiechu zorganizowaliśmy już w roku otwarcia Zatorlandu. To dla nas szczególne wydarzenie. Bardzo się cieszymy, kiedy widzimy, ile radości wywołuje wizyta w naszym Parku wśród młodszych i starszych odwiedzających. Mamy świadomość tego, że zwłaszcza osoby z niepełnosprawnościami nieczęsto mają okazję do beztroskiej zabawy w bezpiecznym środowisku, która pozwala oderwać się od codzienności. Chcemy podarować jak największej grupie potrzebujących taką radość, dlatego otwieramy dla nich Zatorland w każdy pierwszy piątek września. Nasz Park jest różnorodny i wszyscy – także ci, którzy potrzebują więcej ciszy i spokoju – znajdą w nim coś dla siebie – mówi Ewa Chwierut, dyrektor Parku Zatorland.
Zatorland jest największym w Europie Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Można w nim znaleźć 100 różnych okazów tych gadów, w tym Agentynozaura, czyli największego na świecie ruchomego dinozaura. Do dyspozycji zwiedzających jest również Park Mitologii oraz Park Owadów, a także lunapark, a w nim karuzele, place zabaw, ogromny Małpi Gaj, zjeżdżalnia pontonowa, Autodrom czy wieża Drop’n’Twist.
Do skorzystania z oferty Dnia Uśmiechu Zatorland zaprasza fundacje, domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze, a także osoby z niepełnosprawnościami, które chcą odwiedzić Park indywidualnie.
W ramach akcji organizatorzy zadbają też o dzieci, które nie są w stanie pojawić się w Zatorlandzie. Pracownicy Parku oraz maskotki dinozaurów odwiedzą małych pacjentów przebywających w szpitalach, w tym w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie. Animatorzy opowiedzą o prehistorycznych gadach i ich zwyczajach, odpowiedzą też na pytania dzieci.
Śp Tadeusz Szczypta, Moszczenica Niżna
OPS w Starym Sączu wziął udział w Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy
Studenci ratownictwa medycznego ANS szkolili uczniów LO w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm