Edukacja, Z ostatniej chwili
Starosta wręczył nagrody nauczycielom
Starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody dla wyróżniających się w ubiegłym roku nauczycieli i dyrektorów szkół, dla których Powiat Nowosądecki jest organem prowadzącym. Nauczycielom gratulował także dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Stanisław Szudek oraz członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego: wicestarosta Antoni Koszyk, Marian Ryba i Franciszek Kantor.
– Gratuluję wszystkim wyróżnionym pedagogom – mówił starosta Marek Pławak. – Dziękuję za dotychczasową pracę, pomysły na urozmaicenie zajęć z uczniami i zaangażowanie w trud wychowawczy. Proszę przekazać życzenia wszystkim pracownikom i życzyć im, aby z radością podejmowali nowe wyzwania.
Nagrodzeni przez starostę nowosądeckiego:
Adam Bigos – dyrektor Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku, za sprawne kierowanie szkołą otwartość na współpracę ze środowiskiem lokalnym oraz dobre wyniki matur i egzaminów zawodowych.
Stanisława Bodek – pedagog szkolny i nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Stanisława Reymonta w Tęgoborzy za sumienność, pełne zaangażowanie i podejmowanie nowych wyzwań w pracy z młodzieżą oraz promowanie czytelnictwa, poprzez udział młodzieży w konkursach czytelniczych, potwierdzone III miejscem i wyróżnieniem na szczeblu wojewódzkim Konkursu „Bohaterowie lektur szkolnych”.
Lucyna Dybiec – dyrektor Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu, za troskę w zakresie poprawy warunków bazy materialnej i wyposażenia placówki, pełne zaangażowanie i stworzenie ciekawego programu wychowawczego rozwijającego zainteresowania wychowanków.
Krystyna Górka – kierownik Filii Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krynicy-Zdroju za organizację i sprawne kierowanie pracą Filii Poradni, pełne zaangażowanie w niesieniu pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży, rodzicom i szkołom.
Paweł Jochymek – nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, za stworzenie i realizację programu „Podstawy programowania i grafiki komputerowej”, koordynację lokalnego projektu pod nazwą „Starosądecka architektura”, sukcesy w konkursach „Świat jest GeoGebryczny”, „Zobaczyć matematykę” oraz na logo Stowarzyszenia „Brama Beskidu”.
Izabela Łabuś – dyrektorka Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, za rzetelność i sprawność w zarządzaniu szkołą, dbałość o wyposażenie szkoły, wspieranie inicjatyw i działań młodzieży na różnych polach jej aktywności.
Bożena Mynarek – do 31 sierpnia 2015 r. dyrektorka Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Kingi w Podegrodziu, obecnie nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół im. Św. Kingi w Łącku, za pełne zaangażowanie, odpowiedzialność, rzetelność i sprawność organizacyjną w wykonywaniu powierzonych zadań związanych w funkcjonowaniem i likwidacją szkoły.
Julianna Męcnarowska – nauczyciel biologii i chemii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, za pracowitość i solidność w wykonywaniu zawodu nauczyciela oraz aktywność na innych polach działalności, takich jak ekologia, profilaktyka zdrowotna, wolontariat, skuteczną mobilizację uczniów do udziału w olimpiadach, konkursach i wycieczkach dydaktycznych z zakresu biologii i chemii.
Wanda Michalik – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, za pracę w ciągu ostatnich czterech lat nad wprowadzeniem siedmiu uczniów do Finału Centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych.
Beata Nobilec – nauczyciel-wychowawca w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu, za innowacyjne metody i formy pracy, twórcze i elastyczne podejście do programu wychowawczego placówki, pracę w wolontariacie oraz rozwijanie zainteresowań fotograficznych wychowanków.
Andrzej Oleksy – nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, za opracowanie programu nauczania w zawodzie stolarz oraz liczne sukcesy indywidualne uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie stolarz”.
Dariusz Oleksy – nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, za rozwijanie zainteresowań i sprawności strzeleckiej oraz liczne sukcesy uczniów w Letnim Trójboju Obronnym w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.
Iwona Reinfuss-Bulanda – psycholog w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu, za pełne zaangażowanie w niesienie pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży, rodzicom i udzielenia wsparcia szkołom.
Teresa Sendecka – kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, za stosowanie nowatorskich rozwiązań w procesie dydaktyczno-wychowawczym, zaangażowanie w rozwój uczniowskich zainteresowań, sukcesy uczniów w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych i wysoką zdawalność egzaminów zawodowych.
Małgorzata Trzop – pedagog w Filii Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starym Sączu, za wprowadzenie nowoczesnych metod diagnozy pedagogicznej dostosowaniu do potrzeb dzieci i młodzieży, pełne zaangażowanie w prowadzenie badań przesiewowych słuchu.
Podczas dzisiejszego spotkania wystąpiły dzieci i młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. Całość prowadziła Maria Jabłońska – zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.
Fot. Maria Olszowska
Komentarze
Komentarze (13)
Możliwość komentowania wyłączona.
Gratulacje pani Beatko!! Zasłużone wyróżnienie!!
Sami GODNI REPREZENTANCI – A W SZCZEGÓLNOŚCI TE ZE STAREGO SĄCZA… PORAŻKA
Pani Teresa Sendecka – przepiękna kobieta!!!!pozdrawiam
Nagrodzona Pani Mynarek zlikwidowała szkołę w Podegrodziu, przekazała sprzęt z warsztatów do Starego Sącza, gdzie od 2 miesiecy niszczeje pod chmurką, teraz udaje ze uczy w Łącku, brawo Panie Starosto, obyt tak dalej! Za 3 lata nie bedzie miał już Pan nikogo do nagrodzenia!
Szudek jak polityk tylko interesy robi a o zwykłych szkołach zapomniał biedaczek – żenujący tylko prywata się liczy a nie funkcja publiczna do której został za publiczne pieniądze powołany – prywata !!!
Szudek jak polityk łazi tam gdzie oni zamiast pilnować podwórka za którego mu Polacy płacą a on tylko Kołcza uznaje żenada u niego to pierwszy wiadomo dlaczego !!! za to powinien go ktoś rozliczyć -POLITYKIERA
p.sZUTKA TO POWINNO się za to politykowanie rozliczyć bo on zamiast szkoły odwiedzać to w Politykę się bawi do Kołcza to lata ale wiadomo dla czego -CYNIK
pewno SZUDEK W… ! włazi nowemu staroście by go nie spuścił a szkoły ma na końcu … bo to politykier najwyższa pora aby Kurator go rozliczył za te kolesiostwo i wybiórcze traktowanie
P.szudek to tylko po bankietach chodzi a biedaczek taki chudy najwyższa pora aby po szkołach zaczął chodzić a nie polityka się bawić
kiedy zbawca Szudo… odwiedzi biedne szkoły bo narazie to bankiety mu w głowie
Szudo na kazdym zdjęciu
Nagroda za zlikwidowanie szkoły no..no panie starosto jest za co wszak karne wykonywanie poleceń trzeba nagrodzić ciekawe co na to Podgrodzianie…………………..
starosta likwiduje bo wazelina Szudo popiera takie propozycje a Szudo za stołek zrobi co starosta chce!!!