Wydarzenia, Z ostatniej chwili
Stary Sącz pomoże Tele-Aniołowi w dotarciu do potrzebujących
Ratuje życie, daje poczucie bezpieczeństwa i zapewnia pomoc w domowych obowiązkach. Od sześciu lat Tele-Anioł wspiera Małopolan. W bieżącej edycji już ponad 1,5 tys. osób otrzymało wsparcie. Wielu z nich udało się uratować życie. Aby dotrzeć do kolejnych potrzebujących pomocy, władze województwa zaprosiły do współpracy 67 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, którzy pomogą w promocji przedsięwzięcia i rekrutacji nowych uczestników. W uroczystości przekazania listów intencyjnych wziął udział burmistrz Jacek Lelek.
W wydarzeniu, które odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie uczestniczyli marszałek Łukasz Smółka i Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Iwona Wal i Anna Listwan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Urszula Jarosz i Joanna Wałęza z Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Piotr Bodzek ze Stowarzyszenia Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego.
Małopolski Tele-Anioł 2.0 to wsparcie w formie opaski noszonej na ręce, dzięki czemu w każdym miejscu, o każdej porze podopieczny projektu może czuć się bezpieczny. Dzięki opaskom bezpieczeństwa monitorującym parametry życiowe, możliwe jest natychmiastowe wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia. Tele-Anioł to również usługi opiekuńcze i sąsiedzkie. Prozaiczne na pozór czynności jak zrobienie zakupów czy posprzątanie mieszkania dla schorowanych i niepełnosprawnych są często barierą nie do pokonania. Dzięki oferowanej pomocy uczestnicy projektu mogą dłużej pozostać w swoim miejscu zamieszkania. Rodziny naszych podopiecznych podkreślają, że dzięki projektowi mogą bez strachu o zdrowie najbliższych realizować swoje obowiązki zawodowe.
Nowym komponentem projektu jest pilotaż usług telemedycznych, którym objętych zostanie 300 uczestników/uczestniczek korzystających z usług teleopiekuńczych. Dodatkowo wsparcie w postaci usług opieki wytchnieniowej otrzyma 150 opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnością.
Docelowo opaskę otrzyma 8 tysięcy podopiecznych. Z usług opiekuńczych i pomocy sąsiedzkiej skorzysta 2,5 tysiąca osób, a z opieki wytchnieniowej i poradnictwa specjalistycznego, 150 opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnościami. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 155 mln zł, z czego blisko 132,5 mln zł stanowią środki z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze dla Małopolski 2021-2027.
Projekt swoim zasięgiem obejmuje cały region. Listy intencyjne podpisało 67 małopolskich samorządów. W ramach współpracy, informacje pojawią się na stronach internetowych urzędów miast i gmin. W akcję promocyjną będą zaangażowani także pracownicy Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej. Małopolski Tele-Anioł 2.0 to największy projekt tego typu w Polsce. Przypomnijmy, Województwo Małopolskie realizuje go wspólnie z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Caritas Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.
źródło: Urząd Miejski Stary Sącz
Wspólne działania Straży Leśnej i Policji na Sądecczyźnie
Parking Park & Ride w Starym Sączu został doceniony na arenie ogólnopolskiej
Podpisano umowę na rozbudowę sieci wodociągowej w Czerńcu i Łącku
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm