„Z wielką ofiarnością i poświęceniem służą ubogim i potrzebującym pomocy, chorym, starszym, ofiarom konfliktów zbrojnych, odrzuconym przez innych i skrzywdzonym. Poprzez dzieła miłości chrześcijańskiej, misjonarze odbudowują w nich nadzieję i pomagają przetrwać trudne chwile. Mówią o Bogu, a jeszcze bardziej ukazują Go poprzez miłość, którą potwierdza ich słowo i czyni je wiarygodnym. Misjonarki i misjonarze są niczym Gwiazda Betlejemska, która płonąc w nocy nędzy, ubóstwa i zapomnienia współczesnego świata, prowadzi nowe pokolenia do Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata” – podkreśla bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
6 stycznia będzie obchodzony pod hasłem „Jesteśmy misjonarzami miłosierdzia”. We wszystkich parafiach będą zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
„Dar serca, który ofiarujemy, służy realizacji dzieł charytatywnych, medycznych i edukacyjnych w najuboższych krajach świata, gdzie nasi misjonarze dzielą trudy i niedostatki życia wraz z ludnością tubylczą. Z tego funduszu utrzymuje się także Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące do pracy misyjnej nowych misjonarzy. Obecnie w Centrum do wyjazdu na misje przygotowuje się 29 osób: 15 kapłanów diecezjalnych, 1 kapłan zakonny, 12 sióstr zakonnych i 1 osoba świecka” – pisze w komunikacie przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
Diecezja tarnowska już ponad 40 lat posyła swoich misjonarzy do pracy misyjnej. Obecnie pracują oni na trzech kontynentach: w Afryce, Ameryce i Azji, w dziesięciu krajach. Są to kapłani diecezjalni oraz osoby świeckie. Obecnie na wymienionych kontynentach pracuje 44 kapłanów tarnowskich, którzy stanowią niemal 14% fideidonistów polskich, oraz 4 osoby świeckie.
Liczne jest także grono osób konsekrowanych pochodzących z naszej diecezji i pracujących na misjach. To grupa ok. 200 osób.
Wikariusz biskupa tarnowskiego ds. misji ks. Krzysztof Czermak odwiedził kilka tygodni temu misjonarzy pracujących w Peru i Boliwii. „Pracują ofiarnie. Na 11 misjonarzy aż 8 pracuje w Andach na wysokości 3200-3800 m np.m” – dodaje ks. Czermak.
Tymczasem nie brakuje kolejnych osób, które chcą wyjechać na misje. 6 stycznia w parafii pw. Najświętszej Marii Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie będzie miało miejsce uroczyste posłanie do pracy misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej świeckiej misjonarki Magdaleny Iwan. Uroczystości odbędą się podczas Mszy Św. o godzinie 9:00 pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego.
Magdalena Iwan pojedzie do Bagandou, gdzie będzie pomagać Izabeli Cywie, obecnej dyrektorce tej placówki. „Przed panią Magdaleną rozpościera się również perspektywa pracy w sektorze bardzo zaniedbanym w RCA. Jest nim szkolnictwo” – dodaje ks. Czermak.
„Potrzeba refleksji nad naszym życiem. Czasy są lepsze, ale czy my jesteśmy lepsi?” Odpust w parafii św. Elżbiety w Starym Sączu
Śp Józefa Padula, Moszczenica Niżna/Lipie
Wielki sukces Kacpra Dąbrowskiego. Flecista ze Starego Sącza objął prestiżowe stanowisko w Filharmonii w Pilźnie
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm