Edukacja

Wideokonferencje w Nawojowej. Starostwo funduje innowacyjne metody nauczania

Opublikowano: 1 maja, 2016 o 12:11 am   /   przez   /   komentarze (1)

40 uczniów technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej będzie się uczyć przedsiębiorczości i informatyki w ramach zajęć prowadzonych przez nauczycieli akademickich – doktorantów uczelni wyższych w Krakowie za pomocą wideokonferencji w czasie rzeczywistym.

Nie jest wykluczone, że w niedługim czasie, we wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki znajdzie się sprzęt informatyczny umożliwiający prowadzenie podobnych lekcji z różnych przedmiotów.

To kolejna innowacja wprowadzona w naszych szkołach – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Chcemy zapewnić młodym ludziom jak najlepsze wykształcenie i dostęp do nowoczesnych metod. Pomoc i wykłady nauczycieli akademickich to szansa na pogłębienie wiedzy, ale też wdrożenie się w to, jak wygląda nauka na studiach. Rozwijanie zainteresowań uczniów przy wsparciu pracowników naukowych uczelni wyższych zwiększy zapewne motywację uczniów do kontynuacji nauki i świadomego wyboru kierunków studiów.

Rezultatem projektu jest nabycie kompetencji informatycznych (cyfrowych), przedsiębiorczych zachowań i właściwych postaw na rynku pracy.
Zajęcia realizowane będą w przyszłym roku szkolnym 2016/2017. Oprócz zajęć on-line uczniowie będą mieli możliwość wyjazdu na uczelnię wyższą w Krakowie na zajęcia stacjonarne prowadzone przez nauczycieli akademickich w warunkach laboratoryjnych.

Jest to innowacyjna metoda kształcenia wprowadzona w ramach projektu, na który Powiat Nowosądecki otrzymał właśnie dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020 działanie 10.1.4 Małopolska Chmura Edukacyjna.

fot. Dyrektor ZSP w Nawojowej/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Komentarze (1)

  • 1 maja, 2016 o 4:11 pm zirytowany

    jednym daje a innym zabiera. zależy jakie kto ma znajomości, dlaczego juz nie ma innowacji w lo w starym saczu

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"