Edukacja

Włącz myślenie – motywacji poszukaj w sobie

Opublikowano: 9 marca, 2015 o 12:42 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W minioną sobotę (7 marca 2015 r.) w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”. Tym razem o swoich doświadczeniach biznesowych opowiadał Wiesław Pióro – menager w firmie Wiśniowski i jednocześnie członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz Marcin Gródek – właścicielem firmy informatycznej.

– Projekt jest skierowany do młodych ludzi, którzy chcą poświęcić swój czas i poznać tajniki funkcjonowania na rynku pracy i w biznesie – mówił dr Dariusz Woźniak, dziekan wydziału Nauk Społecznych i Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu – NLU. – To wspólna inicjatywa Wydziału Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Nowego Sącza, Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Sądeckiej Izby Gospodarczej, Stowarzyszenia Orion i naszej uczelni.

Podczas spotkania, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza mogli się dowiedzieć, w jaki sposób napisać CV i list motywacyjny, aby odniosły one zamierzone skutek, a osoba aplikująca o pracę została zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. O najczęstszych błędach popełnianych przez aplikujących mówił Marcin Gródek, właściciel firmy Betasi zajmującej się produkcją oprogramowania.

– Trzeba dbać o szczegóły i eliminować wszelkie błędy – tłumaczył. – Pracodawcy zwracają uwagę nie tylko na stronę merytoryczną dokumentu, ale też jego wygląd i formę. Czasem do mojej firmy na jedno miejsce aplikuje ponad sto osób – połowę z nich eliminują drobne błędy. Na przykład – mail wysłany do nieodpowiedniej osoby czy spóźnienie się na rozmowę kwalifikacyjną.

Drugim tematem spotkania była motywacja, o której opowiadał Wiesław Pióro – menager w firmie Wiśniowski.
– Świat daje nam możliwości rozwoju cały czas – mówił. – 25 lat temu tę szansę wykorzystał Andrzej Wiśniowski i Ryszard Florek. Teraz jednak są nowe możliwości. Jest tylko kwestią motywacji czy chcemy podjąć wyzwanie. Wiadomo, że stworzenie swojej firmy, nawet dwuosobowej, nie jest sprawą prostą. Ale jeśli naprawdę chcemy się rozwijać, przebrniemy przez wszystkie trudności. Musimy być zmotywowani, widzieć nasz cel, nie poddawać się i dużo pracować. Dobrym przykładem są sportowcy. Czasami trenują kilkanaście lat, aby tylko raz znaleźć się na podium, aby trzymać w rękach złoty medal. I oni wiedzą, że warto to zrobić. My też musimy mieć takie podejście i patrzeć z optymizmem, że nam się uda. Motywacji trzeba szukać w sobie – codziennie, kiedy rano patrzymy w lustro. I aby coś osiągnąć, trzeba dawać z siebie wszystko.
Młodzi dowiedzieli się również, że zarówno w firmie Marcina Gródka, jak i w firmie Wiśniowski mogą przejść prawdziwy proces rekrutacyjny. Najlepsi odbędą staże w tych przedsiębiorstwach.

Celem projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” jest przede wszystkim kształtowanie aktywnej, przedsiębiorczej i odpowiedzialnej postawy wśród młodzieży, popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz promocja lokalnych zasobów i wyróżników Sądecczyzny w obszarze przedsiębiorczości.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"