Edukacja, Z ostatniej chwili
Po górach z mistrzem pióra. 25 spotkań autorskich – 991 uczestników!
Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zakończyła realizację drugiego projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki – Po górach z mistrzem pióra.
– Były to spotkania autorskie promujące czytelnictwo i rozwijające wiedzę, które odbywały się w dniach od 2 do 20 października 2017 roku – informują koordynatorki projektu Marta Sowa i Ewelina Włodarz. – Spotkania z pisarzami i książką to jeden z elementów kształtowania nawyku czytelniczego i miłości do literatury. Jeżeli dziecko zaczyna sięgać po literaturę, to nawyk ten zostaje mu na zawsze. Zaowocuje on w przyszłości mądrością, ciekawością świata, wrażliwością i sukcesem.
Książka to posag, który dziecko dostaje na całe życie. Mistrzowie pióra spotkali się z czytelnikami w: Olszanej, Zagorzynie, Tyliczu, Powroźniku, Rytrze, Łomnicy Zdroju, Florynce, Bereście, Rożnowie, Starym Sączu, Barcicach, Piwnicznej Zdroju. Frycowej, Kamionce Wielkiej, Tęgoborzy, Chomranicach, Łososinie Dolnej, Jazowsku, Brzeznej, Grybowie, Nowej Wsi, Białej Niżnej, Mystkowie, Gródku n/Dunajcem, Jasiennej. Jednym z gości w bibliotekach była Joanna Krzyżanek, autorka książek dla dzieci. Oprócz pisania prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne.
Proponuje najmłodszym naukę przez zabawę, zaprasza dzieci do świata liter oraz rysunków. W kolejnych dniach z czytelnikami spotykał się Marcin Pałasz autor książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, laureat Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, autor szkolnej lektury pt. „Sposób na Elfa”. Natomiast o regionalizmie – chlebie naszym powszednim i zwyczajach naszej Małej Ojczyzny opowiadał dr Zenon Szewczyk regionalista, językoznawca, filolog i ekonomista.
Był też czas przeznaczony na wspólną dyskusję i pytania, na które autorzy z przyjemnością odpowiadali. Po spotkaniach ustawiała się długa kolejka po autografy i dedykację do zakupionych książek oraz na zakładkach, artystycznie wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo – partnera projektu. Po uczcie duchowej czytelnicy otrzymali również coś dla ciała między innymi hitem sprawiającym wiele radości, było ciasteczko z wróżbą, które każdy uczestnik losował.
Końcowym akcentem było zrobienie pamiątkowego zdjęcia z mistrzem pióra. Spotkania przebiegały w miłej, ciepłej atmosferze, a zorganizowane zostały przy wsparciu i współpracy bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu nowosądeckiego.
Comber z jelenia najlepszym daniem w Powiatowym Konkursie Kulinarnym „Dzikie Smaki Sądecczyzny
Śp Janusz Szkaradek
Sukces „Sekret Smaku” w Konkursie Małopolski Lider Ekonomii Społecznej
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm