Edukacja
Akcja “Godzina dla Ziemi WWF 2024”
W tym roku organizatorzy zdecydowali, że przedsięwzięcie będzie realizowane 23 marca 2024 roku (w sobotę) o godz. 20.30. Akcja wygaszania świateł potrwa godzinę.
Organizatorzy o przedsięwzięciu:
Godzina dla Ziemi WWF to akcja, która obchodzona jest na całym świecie pod koniec marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.
Tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi WWF w Polsce dedykujemy rzekom. Rzeka to nie tylko woda płynąca w korycie. To coś znacznie cenniejszego. Rzeka to cały ekosystem, który tej wodzie towarzyszy: rośliny i zwierzęta żyjące w nurcie rzeki i w jej dolinie oraz te, które odwiedzają ją w czasie wędrówek czy tarła. Rzeki to także dla wielu z nas miejsce do rekreacji. Są też naszym dziedzictwem, które pilnie potrzebuje ochrony. Przez wieloletnie przekształcenia, zabudowę hydrotechniczną i antropogeniczne zanieczyszczenia (w tym słone wody pokopalniane) w dobrym stanie zostało zaledwie 1,1% polskich rzek. Polskie rzeki umierają i potrzebują naszego, ludzkiego wsparcia. Potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki. Zróbmy je razem!
O godz. 20.30 w sobotę 23 marca, w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Zapraszamy do dołączenia do dziesiątek polskich miast i wyłączenia świateł budynków uczelni na symboliczną godzinę. Wierzymy, że tegoroczna idea przyświecająca Godzinie dla Ziemi WWF znajdzie u Państwa uznanie. Wspólnie możemy chronić to, co mamy najcenniejszego – naszą Planetę, która jest naszym wspólnym domem.
Więcej informacji o tegorocznej akcji dostępnych będzie na stronie godzinadlaziemi.pl od 11 marca.
Śp Tadeusz Szczypta, Moszczenica Niżna
OPS w Starym Sączu wziął udział w Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy
Studenci ratownictwa medycznego ANS szkolili uczniów LO w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm