Edukacja
Blogerki popierają szczepienia przeciw pneumokokom
Po raz pierwszy w akcję szczepień przeciwko pneumokokom Województwo Małopolskie zaangażowało się w 2011 roku. Trzy lata później – w 2014 roku – stworzyło własny program szczepień najmłodszych Małopolan połączony z kampanią informującą dorosłych o zakażeniach pneumokokowych i sposobach zapobiegania im. W tym roku realizator programu, Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika zaprosił do współpracy mamy aktywne w blogosferze.
– Chciałabym, aby każdy rodzic posiadał pełną wiedzę na temat zakażeń pneumokokowych i możliwej ochrony przeciwko tym bakteriom. Aby każdy mógł podjąć decyzję w sprawie szczepienia w oparciu o wiarygodne informacje. Dlatego wspieram całym sercem program profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce – mówi Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska, lekarz i mama prowadząca blog mamapediatra.blog.pl.
Z kolei Izabela Augustyniak, autorka bloga homeandbaby.pl tłumaczy: – Jako farmaceutka wiem, jak ważna jest właściwa edukacja i rzetelne źródła informacji. Szczepienie przeciwko pneumokokom to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dziecka przed szeregiem powikłanych infekcji.
W akcję zaangażowała się też Fundacja „Trasa dla Bobasa”, która uzasadnia swoją pomoc w nieco inny sposób: – Kajak, morze czy rodzinna, górska wycieczka? Wolny czas można spędzić ciekawiej niż w szpitalnym łóżku… Zapobiegajmy chorobom, zaszczepmy się!
Program zdrowotny profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce wspierają też inne blogerki: Elżbieta Niechaj, autorka slodkamamawformie.blog.ploraz lek. Magdalena Jagiełło, mama pisząca blog doktormagda.pl.
Warto przypomnieć, że kampania stanowi wsparcie programu bezpłatnych szczepień. W tym roku na dzieci z Małopolski czeka ponad 5 tysięcy szczepionek przeciw pneumokokom. Mogą z nich skorzystać dzieci w żłobkach, klubach dziecięcych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domach dziecka oraz mali mieszkańcy Nowego Sącza, Tarnowa, Krakowa, powiatu limanowskiego, brzeskiego, tarnowskiego, wielickiego i proszowickiego.
Więcej informacji na temat szczepień w Państwa regionach można znaleźć na stronie:www.profilaktykawmalopolsce.pl
Program realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
UMWM
Komentarze
Komentarze (7)
Możliwość komentowania wyłączona.
Taak szczepionki na pneumokoki najgorszym syfem z możliwych…. Żal nieświadomości niektórych ludzi
MZ wybrało do bezpłatnego szczepienia przeciw pneumokokom szczepionkę, która nie jest dopuszczona do obrotu na terenie UE bo była najtańsza…
Każdy rodzic szczepi na własną odpowiedzialność, firmy farmaceutyczne namawiają, przekonują jak to bardzo będą chore dzieci jeżeli rodzice ich nie zaszczepią a lekarze sieją taką samą ściemę. Czy ktoś zastanowił się nad powikłaniami poszczepiennymi, dlaczego ci co namawiają do szczepień nie wspomną o skutkach ubocznych specyfików zwanych szczepionkami które wstrzykują dzieciom. Dlaczego u coraz to większej liczby dzieci diagnozowany jest autyzm? Szereg badań dowodzi, że zaburzenie ze spektrum autyzmu to powikłanie poszczepienne, tylko nikt o tym nie mówi bo koncerny farmaceutyczne popadłyby w bankructwo.
Szczepienia są dla głupich i naiwnych, ci bardziej świadomi wiedzą o co chodzi w tym szaleństwie. Ot taka selekcja „naturalna”. Pozdrawiam logicznie myślących.
Ludzie ida jak te slepe owce na wszystko co im wmówią także szczepmy sie wszyscy nie dozywajac nawet juz 30 stki w końcu za dużo ludzi jest na świecie. Szkoda ze cierpia na tym bezbronne dzieci
panie blogerki za darmo popierają szczepionki ? czy może dostały gratyfikację za to co napisały
Dlatego ze te szczepionki takie straszne i dla głupich to wszyscy lekarze szczepią swoje dzieci. Przecież nie maja wiedzy medycznej tylko siedzą w kieszeni bigfarmy i chcą eksperymentować na własnych dzieci bo przecież ich nienawidzą…. i chcą je zabić… Ludzie litosci