Edukacja, Z ostatniej chwili
Czy studenci wrócą na uczelnie? Ministerstwo „przewiduje”…
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną Ministerstwo Edukacji i Nauki przewiduje co do zasady powrót do prowadzenia kształcenia w uczelniach w ich siedzibach w roku akademickim 2021/2022. Ostateczne decyzje w tym zakresie będą uwzględniały dynamikę zachorowań na COVID-19 oraz decyzje rządu. W sytuacji zwiększenia zagrożenia epidemicznego może zostać wprowadzone kształcenie w trybie hybrydowym, a w szczególnych przypadkach również powrót do kształcenia zdalnego.
Zniesienie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni
W połowie sierpnia planowane jest uchylenie rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Ze zniesieniem czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni związane jest:
- przywrócenie (z dniem uchylenia rozporządzenia) możliwości przeprowadzania ocen okresowych nauczycieli akademickich,
- zachowanie ważności legitymacji studenckich, legitymacji doktorantów, a także legitymacji służbowych nauczycieli akademickich – pozostają one ważne w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu. Zatem w przypadku uchylenia rozporządzenia w połowie sierpnia legitymacje pozostaną ważne do połowy października br. W pierwszej połowie października osoby posiadające legitymacje powinny stawić się osobiście w uczelni w celu ich przedłużenia.
Prowadzenie zajęć przewidzianych w programach studiów z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
W zakresie możliwości prowadzenia zajęć przewidzianych w programach studiów z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość art. 67 ust. 4 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wprost przewiduje możliwość uzyskania części efektów uczenia się objętych programem studiów w ramach zajęć prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zajęcia te powinny być prowadzone przy wykorzystaniu infrastruktury i oprogramowania zapewniających synchroniczną i asynchroniczną interakcję między studentami i osobami prowadzącymi. Istotne jest, że prowadzenie zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość może być realizowane, o ile pozwala na to specyfika kształcenia na studiach na określonym kierunku.
Szczegółowe wymagania związane z prowadzeniem zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zostały określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów.
Pikieta mieszkańców przeciwko nielegalnej imigracji. Radni przekazali petycje do Ministerstwa
„Nie podnosimy podatków tylko je regulujemy”. Inflacja na poziomie 17,7%!
1 Listopada kolejna kwesta na starosądeckich cmentarzach
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm