Edukacja
Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Moszczenicy
DZIEŃ RODZINY w Szkole Podstawowej im. Ks. Prałata Pułkownika Tadeusza Dłubacza w Moszczenicy.
14 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny pod hasłem „Rodzina na dobre i na złe”. Na tę wyjątkową akademię licznie przybyli najważniejsi goście – rodzice. Wśród gości był obecny p. Władysław Florek, sołtys Moszczenicy Niżnej i radny Rady Miejskiej w Starym Sączu. Podczas uroczystości zostały powiązane z sobą trzy ważne dla dzieci święta: Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca. Święto Rodziny zainaugurowała pani dyrektor Barbara Baziak, która serdecznie powitała zaproszonych gości i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
Na zewnątrz świeciło słońce, zapewniając szkolnej imprezie przyjemną i godną oprawę. „Dzisiaj obchodzimy Święto Rodziny: siostry, brata, mamy, taty – dla was wszystkich ten program bogaty!” – taką rymowanką uczniowie rozpoczęli program artystyczny.
Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich pociech. Dzieci dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych oraz talentów muzycznych.
Program artystyczny rozpoczął szkolny zespół regionalny „Moszczeniczanie”, który przywitał rodziców przyśpiewką zachęcającą do wspólnej zabawy. Następnie zespół zatańczył obertanego i krakowiaka, oraz wykonał piosenki „na góralską nutę”.
Gdy na scenie pojawił się oddział przedszkolny, wszyscy skupili uwagę na bajkowych strojach „zerówkowiczów”. Najmłodsze dzieci pod okiem swej pani przygotowały program „W krainie bajek”. Z wielkim przejęciem recytowały wiersze będące życzeniami dla rodziców. Po maluchach przyszedł czas na uczniów klasy pierwszej, którzy wystąpili z montażem słowno-muzycznym oraz zatańczyli taniec współczesny. Klasa II b w humorystycznych scenkach ukazała barwne życie w rodzinie, opowiadając z przymrużeniem oka o mamie i tacie. Dzieci zatańczyły również poloneza, który szczególnie gorąco zadedykowały swoim rodzicom. Po nich na scenie pojawili się trzecioklasiści, z pietyzmem
recytowali wiersze na temat rodziny, zaśpiewali piosenkę, a dwoje uczniów: Szymon Gancarczyk i Maria Mikulec uświetniło występ grą na skrzypcach. Tuż po nich kilkoro dzieci zagrało znane melodie na fletach. Po chwili na scenie ustawiła się klasa II a, prezentując rodzicom swoje umiejętności taneczne. Po zakończeniu tańca do klasy IIa dołączyła klasa IIb, by wspólnie zaśpiewać piosenkę pt. „Nie boję się, gdy ciemno jest”.
W czasie, gdy kolejni uczestnicy przygotowywali się do występu, ogłoszono zabawę dla rodziców ze swoimi dziećmi. Kilka par ochotników wstawiło się, by przystąpić do konkurencji. Zadanie rodziców polegało na tym, by w jak najkrótszym czasie z zawiązanymi oczami nakarmić kisielem swoje dziecko. Publiczność dopingowała zawodnikom oklaskami i okrzykami, obserwując z uśmiechem prawdziwe zmagania mam i jednego taty, którzy próbowali trafić łyżką w oczekujące na słodki deser usta swoich pociech. Zwycięzcy zostali obdarowani drewnianymi łyżkami, pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody pocieszenia.
Program artystyczny został zakończony występem szkolnego koła teatralnego „Gdybuśki”, przenosząc widzów w krainę baśni. Mimo chwilowej „niedyspozycji” aury pogodowej, która wprowadziła lekkie zamieszanie, przedstawienie pt. „Kto poślubi księcia?” zostało dokończone, a mali artyści dostali gromkie brawa. Uwieńczeniem uczty duchowej spotkania było wspólne odśpiewanie przez całą brać uczniowską „Sto lat”. Wszyscy goście nagrodzili swoje pociechy wielkimi brawami. Niespodzianką dla rodziców były własnoręcznie wykonane przez dzieci dyplomy „Dla najwspanialszego rodzica”, które zostały wręczone na zakończenie szkolnej imprezy, a przyjmowane przez rodziców z ogromnym wzruszeniem. Pani dyrektor i nauczyciele odczuwali satysfakcję i zadowolenie, że dzięki zorganizowaniu tej uroczystości przyczynili się do budowania tradycji w społeczności lokalnej. Ponadto – przytaczając fragment tekstu narracji – to dla wszystkich okazja do spędzenia razem miłych chwil, czas wspólnej zabawy, możliwość złożenia przez dzieci podziękowań swoim rodzicom za troskę, dobre słowo, a przede wszystkim za miłość, której nic nie zastąpi.
Tekst i fot.: Organizatorzy
Stary Sącz KULTURĄ stoi! -mówi aktorka Katarzyna Zielińska
Koncert Kolędniczo-Pastorałkowy w Gołkowicach
Zagłodzić czy nakarmić kulturę w Starym Sączu. Ostra wymiana zdań na sesji Rady Miejskiej
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm