Edukacja
Komendant wręczył wyróżnienia za promowanie bezpieczeństwa
10 grudnia w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, pięć szkół otrzymało certyfikaty Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.
Projekt realizowany jest na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego od 2005 roku. Od tego momentu do projektu przystąpiły łącznie trzydzieści dwie placówki oświatowe różnych szczebli oraz jedna uczelnia wyższa
Dzisiejsza uroczystość została zorganizowana z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu –mł. insp. Jarosława Tokarczyka oraz Koordynatora Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu – asp. szt. Barbary Leśniak.
W uroczystości uczestniczyli zaproszeni gości m.in. Józef Nieć- Wojewódzki Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie Delegatury w Nowym Sączu Kuratorium Oświaty w Krakowie, a głównymi bohaterami dzisiejszego dnia byli dyrektorzy, koordynatorzy projektu oraz uczniowie: z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej, Gimnazjum im. Stanisława Wyspiańskiego w Krużlowej Wyżnej, oraz placówek z Nowego Sącza: Szkoły Podstawowej nr 11 im. Juliana Tuwima, Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego.
Dyrektorzy wymienionych szkół, koordynatorzy projektu oraz przedstawiciele samorządów uczniowskich odebrali z rąk Komendanta Miejskiego Policji mł. insp Jarosława Tokarczyka przedłużenia certyfikatów „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.” Ważność certyfikatów została przedłużona na kolejne pięć lat, czyli do roku 2020. Certyfikaty przyznał Wojewódzki Komendant Policji w Krakowie- nadinsp. Mariusz Dąbek.
Po zamknięciu tej części uroczystości, miłą niespodziankę przygotowali opiekunowie i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Gimnazjum w Krużlowej Wyżnej którą był teatralny występ pt. „Misja Specjalna”, przybliżający tematykę profilaktyki w zakresie uzależnień.
Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa to działania oparte na współpracy Policji z placówkami oświatowymi , dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, przeciwdziałanie i eliminowanie negatywnych zjawisk, np. przemocy w rówieśniczej. Pozytywnym osiągnięciem projektu ZPB jest wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród społeczeństwa. Przemawia za tym także liczba placówek przystępujących do projektu oraz wytworzenie się ciągłości działań profilaktycznych – począwszy od szkoły podstawowej do uczelni wyższych włącznie.
Urzędnicy przypominaj o nowych zasadach użytkowania urządzeń grzewczych
Służby przygotowane do zimy
20 000 zł wsparcia dla Gminy Stary Sącz na „Podróże z Klasą” od Ministra Edukacji”
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm