Edukacja, Z ostatniej chwili
Konkurs wiedzy o parkach krajobrazowych. Przysietnica najlepsza!
W gminnym etapie ogólnopolskiego konkursu na temat parków krajobrazowych i oczywiście naszego Popradzkiego Parku Krajobrazowego, najlepszy okazał się zespół z Gimnazjum w Przysietnicy.
13 stycznia 2017 r. w siedzibie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu najlepsi młodzi przyrodnicy ze starosądeckich gimnazjów rywalizowali w etapie gminnym ogólnopolskiego konkursu pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs od 2002 r. organizuje Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.
W etapie gminnym uczestniczyły cztery drużyny reprezentujące szkoły gimnazjalne z Gołkowic, Przysietnicy oraz ze Starego Sącza – publiczną i prywatną. Na tym etapie konkursu uczniowie zmierzyli się z testem wyboru składającym się z 25 pytań. Największą ilość punktów uzyskała drużyna Gimnazjum w Przysietnicy w składzie: Paulina Durasik, Aleksandra Jankowska, Aleksandra Ogorzały, Ewelina Weselak. Zespół przygotowywała pani Karolina Botwina. Przysietnica będzie reprezentować naszą gminę na etapie parkowym, planowanym na 24 marca br. W konkursie na uczestników czeka bowiem zawsze pięć etapów: szkolny, gminny, parkowy, wojewódzki i ogólnopolski.
Najlepsze wyniki indywidualne uzyskali: Aleksandra Jankowska, Kacper Gromala, Aleksandra Ogorzały i Przemysław Gozdecki. Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka. W jego imieniu nagrody wręczał sekretarz Gminy Stary Sącz Daniel Śmierciak, a w komisji konkursowej zasiadały: Elżbieta Migacz kierownik Referatu Ochrony Środowiska UM w Starym Sączu i reprezentująca starosądecki oddział Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Iwona Szczygieł, specjalista ds. edukacji.
W konkursie młodzież zdobywa i pogłębia wiedzę o parkach krajobrazowych, poszerza wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, zdobywa umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin, zwierząt, rozbudza zamiłowania i szacunek do przyrody, inspiruje do poznawania świata, jego różnorodności, bogactwa, piękna, motywuje do działań na rzecz poprawy stanu środowiska i wreszcie integruje uczniów. Uczestnikom gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzymy sukcesów, aż do finału ogólnopolskiego.
arch. UM Stary Sącz
Podegrodzie kolęduje! Zapraszamy!
Fenomen Żywej Biegonickiej Wioski Betlejem
Akademia Ciupaga zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm