Edukacja, Z ostatniej chwili
„Pszczółkowo” to niezwykłe miejsce edukacyjne
„Pszczółkowo” to miejsce, które powstało z naszej ogromnej pasji do ochrony przyrody, zapylaczy i bioróżnorodności. Jest to miejsce ogólnie dostępne, w której zwiedzający mogą odpocząć, aktywnie spędzić czas, jak również skorzystać z dobrodziejstwa pszczelego powietrza czy pozyskać informacje na temat pszczół i roślin miododajnych . Składa się ono z ogrodu w którym znajdują się nasadzone rośliny miododajne.W naszym ogrodzie stworzone są ścieżki edukacyjne zawierające opisy roślin i informacje o owadach zapylających. Dodatkowo wyposażone są w ławki na których można odpocząć w cieniu drzew. Nasze Pszczółkowo wyposażone jest w domek do apiterapii, pasiekę pszczelą zawierającą 30 uli.
To co jest sensem naszego Pszczółkowa – to edukacja ekologiczna.
Prowadzimy tu szereg warsztatów dla dzieci, młodzieży i pszczelarzy.
W ramach zajęć uczestnicy zapoznają się z pracą w pasiece, roślinami miododajnymi, mogą samodzielnie wykonać świece z wosku pszczelego. Prawdziwą frajdą dla dzieci jest zapoznanie się z mową pszczelą , odtańczenie tańca jaki wykonują pszczoły, czy budowa hoteli dla owadów. Chętni mogą nawet pogłaskać pszczoły, ponieważ nasze owady lubią gości i są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Dzięki takim działaniom uczymy prawidłowego zachowania się wśród pszczół i innych owadów.
Nasze Pszczółkowo powstało dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, w ramach konkursu Małopolska Pszczoła. W ramach edycji konkursu 2021 zostały dosadzone rośliny miododajne na ścieżkach edukacyjnych, oraz zorganizowane niezwykłe warsztaty edukacyjne dla dzieci i seniorów. Dodatkowo została stworzona strona internetowa www.pszczolkowo.com.pl, gdzie można znaleźć wiele informacji o naszej pasiece i życiu pszczół. Zamieszczony na stronie został również katalog roślin miododajnych i kodeks dobrych praktyk dla zapylaczy.
Koncert kolęd i pastorałek w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu
Na Sądecczyźnie rozpoczynają się ferie zimowe. Wspólne zadbajmy o bezpieczeństwo
Zapraszamy do „Chochelki” w Starym Sączu – smak dzieciństwa czeka!
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm