Edukacja, Z ostatniej chwili
Rekrutacja na studia? To może być ostatni dzwonek, by dostać się na wymarzony kierunek
Studia to twoja szansa na świetlaną przyszłość. Wyświechtany frazes? To zależy, na jaką uczelnię postawisz i, co tobą motywuje. Niezależnie od tego, czy rozważasz pójście na uniwersytet, czy po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę na kursie – studiowanie ma wiele zalet. Niezależnie od tego, czy chodzi o zdobycie niezbędnych umiejętności potrzebnych do bycia szczęśliwszym w swojej karierze, czy wreszcie o ustalenie, jaka praca jest dla Ciebie odpowiednia. Korzyści jest wiele, ale równie ważny jest też wybór odpowiedniego kierunku i samej uczelni!
Dobra uczelnia – czyli jaka?
Istnieją rankingi szkół, opinie o wykładowcach czy przedmiotach w internecie, dane dot. perspektywicznych zawodów. To jednak wszystko wydaje się być dość, jeśli chodzi o nas samych, prawda?
Gdy pojawiają się pytania takie jak: na jakie studia iść, którą uczelnię wybrać, czasem czujemy się bezbronni i pozbawieni pomysłów. Trzeba jednak przed wyborem zastanowić się nad tym, co nas motywuje. I to właśnie na podstawie swoich potrzeb warto określić miejsce, z którym chcemy się związać na kilka kolejnych lat.
Sprawdź ofertę edukacyjną szkoły
Chcesz wybrać się do dobrej szkoły? Sprawdź jej ofertę. To ważne, bo dobra uczelnia zapewnia przede wszystkim wysokiej klasy kształcenie. Jeśli placówka posiada program dopasowany do wymogów dzisiejszego rynku pracy – warto jej zaufać. Co z tego, że same kierunki brzmi bajkowo, jeśli nie mają przełożenia na karierę zawodową? Nikt przecież nie chce studiować dla samego studiowania – dla większości liczą się późniejsze korzyści, w tym właśnie odpowiednia praca.
Co warto sprawdzić? Czy uczelnia zmienia program kształcenia, w zależności od zmian na rynku zatrudnienia? Warto także zerknąć, czy posiada kierunki, które rzeczywiście mają przełożenie na późniejszą pracę. Warto inwestować w takie studia, jak m.in. Prawo, Medycyna, Zarządzanie, Psychologia, czy Informatyka.
Jeśli uczelnia zmienia swoją ofertę, nie osiada tylko na laurach nie kształci ciągle według jednego schematu, możesz wierzyć, że posiada odpowiednie zaplecze. Warto też sprawdzić, kim są jej wykładowcy. Profesorowie, którzy zajmują się wyłącznie kształceniem młodzieży są istotni i cenieni, ale nikt tak nie przekaże know-how danego zawodu, jak specjaliści, którzy na co dzień pracują z danym tematem. Dlatego w odpowiednim wykształceniu ważna jest nie tylko teoria, ale także (a może wręcz przede wszystkim) praktyka!
Jakie kierunki są dziś szczególnie przyszłościowe? Przede wszystkim te związane z Psychologią, Zarządzaniem i Informatyką. Warto więc stawiać na specjalności jak: Psychologia Biznesu, Reklama Internetowa, Zarządzanie sektorem HORECA, Master of Business Administration, Rachunkowość i Controlling, Programista gier komputerowych.
Przemyśl koszt studiowania
Wybierając się na uniwersytet, musisz wiedzieć, że samo dostanie się na studia to jeszcze nie wszystko. Warto przemyśleć, czy chcesz iść na studia państwowe, czy prywatne. Choć wydaje się, że te pierwsze będą tańsze, a nawet bezpłatne, w rzeczywistości może okazać się zupełnie inaczej. Dochodzą przecież koszty mieszkania, ewentualnych materiałów edukacyjnych i wszelkich innych aspektów. Często też studia dzienne na uczelniach państwowych nie dają szansy na podjęcie pracy w okresie studenckim. Studia prywatne, choć płatne, mogą okazać się ekonomiczniejszym wyborem.
Jak to możliwe? Wystarczy postawić na uczelnię, która pozwala studiować z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki temu masz możliwość kształcić się nie tylko na terenie kampusu, ale też z własnego domu czy pracy. Możesz łączyć uczenie się oraz naukę, a także pracę, życie towarzyskie i rodzinne. Idealnym wyborem będzie Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University, która, choć znajduje się w Nowym Sączu, pozwala studiować z dowolnego miejsca. Wszystko, dzięki dedykowanej platformie CloudA™, która sprawia, że masz dostęp do zajęć, wykładów, a nawet wirtualnego dziekanatu, bez wychodzenia z domu.
Zobacz, czym zajmują się jej absolwenci
Chcesz iść na perspektywiczne studia? Sprawdź, czy absolwenci są zadowoleni z: kadry dydaktycznej, przedmiotów, samej oferty uczelni.
To właśnie absolwenci są najlepszą wizytówką każdej placówki edukacyjnej. W końcu to oni wiedzą, jak wygląda tutaj studiowanie od kuchni. Warto, np. za pomocą portalu typu LinkedIn sprawdzić, czym zajmują się absolwenci placówki. Można też porozmawiać z nimi, np. przy okazji spotkań, dni otwartych czy innych zjazdów studenckich.
Do kiedy trzeba podjąć decyzję o studiach?
To twój czas, by podjąć decyzję o dalszej nauce i swojej przyszłości! Jeśli jesteś gotów na kolejny krok – postaw na WSB-NLU. Nie zwlekaj więc na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że twoje miejsce zajmie ktoś inny. Może to ty w przyszłym roku zorganizujesz even: Run 4 a Smila, Potęgę Informatyki a może dołączysz do Rady Uczelnianej WSB-NLU?
To, co? Kto pierwszy, ten lepszy prawda? Warto więc, żebyś zebrał wszystkie dokumenty i przeszedł proces rekrutacji na wymarzoną uczelnię. Pamiętaj tylko, że rekrutacja na WSB-NLU trwa do 31 lipca 2022 r., więc to ostatni dzwonek, by zacząć naukę w najbliższym semestrze!
Zmarł Janusz Szkaradek, właściciel firmy GLOBET. Miał 50 lat.
Stary Sącz pomoże Tele-Aniołowi w dotarciu do potrzebujących
Sądeczanin odpowie za kradzież roweru i posiadanie amfetaminy
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm