Edukacja
Studiuj w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Najlepsze studia o profilu praktycznym
Ekonomia, e-Administracja, Filologia angielska, Lingwistyka dla biznesu, Public relations i reklama, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Informatyka, Mechatronika, Fizjoterapia, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Pielęgniarstwo, Dietetyka… to jedne z 28 kierunków, jakie można studiować w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Ruszyła rekrutacja 2023/2024 na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego, drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Zapraszamy!
JAKIE WYBRAĆ STUDIA?
Jak co roku tysiące młodych ludzi czeka trudna decyzja o dalszej edukacji. Przy wyborze kierunku studiów i samej uczelni warto przede wszystkim kierować się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami, ale również mieć na uwadze poziom kształcenia, warunki studiowania i możliwość zatrudnienia po ukończeniu studiów.
Nasza Uczelnia konsekwentnie i z troską o studenta oraz jego przyszłość inwestuje w rozwój bazy dydaktycznej i lokalowej. Ponadto, dba o ustawiczny rozwój własnej kadry naukowej, współpracę z instytucjami i zakładami lokalnego rynku pracy, dzięki której studenci mają możliwość doskonalenia praktycznych umiejętności zawodowych w ramach realizowanych praktyk – zaznacza dr hab. Mariusz Cygnar (prof. ANS), rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
W roku akademickim 2023/2024 Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu prowadzi rekrutację na studia o profilu praktycznym w sześciu wydziałach: Nauk Ekonomicznych, Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych i Sztuki, Nauk Inżynieryjnych, Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz Nauk o Zdrowiu. Do wyboru jest 17 kierunków studiów pierwszego stopnia, 9 kierunkach studiów drugiego stopnia, 3 kierunki jednolitych studiów magisterskich.
OFERTA STUDIÓW
Wydział Nauk Ekonomicznych zaprasza do studiowania trzech kierunków pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym i zaocznym: Ekonomia, e-Administracja i Zarządzanie oraz jednego kierunku drugiego stopnia: Ekonomika i Finanse Przedsiębiorstw.
W Wydziale Nauk Humanistycznych do wyboru są trzy kierunki pierwszego stopnia: Filologia angielska (studia stacjonarne, niestacjonarne), Filologia niemiecka (studia stacjonarne, niestacjonarne), Lingwistyka dla biznesu (studia stacjonarne, niestacjonarne; oraz dwa kierunki drugiego stopnia, Lingwistyka praktyczna (studia stacjonarne, niestacjonarne) i nowość: Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym (studia stacjonarne).
Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oferuje dwa kierunki pierwszego stopnia: Wychowanie fizyczne (studia stacjonarne), Bezpieczeństwo wewnętrzne (studia stacjonarne), oraz jednolite studia magisterskie na kierunku: Fizjoterapia (studia stacjonarne) i Wychowanie fizyczne na drugim stopniu kształcenia.
W Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki do wyboru są dwa kierunki pierwszego stopnia: Public relations i reklama (studia stacjonarne, niestacjonarne), Graphic design i technologie wizualne (studia stacjonarne, niestacjonarne), jeden kierunek drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów (studia stacjonarne, niestacjonarne), oraz jednolite studia magisterskie na dwóch kierunkach: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia stacjonarne) oraz nowość: Pedagogika specjalna (studia stacjonarne).
Wydział Nauk Inżynieryjnych oferuje cztery kierunki pierwszego stopnia: Informatyka (studia stacjonarne, niestacjonarne), Inżynieria produkcji (studia stacjonarne, niestacjonarne), Mechatronika (studia stacjonarne, niestacjonarne) oraz Transport i Logistyka (studia stacjonarne, niestacjonarne). Na trzy kierunki drugiego stopnia: Informatyka (studia stacjonarne, niestacjonarne), Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia stacjonarne, niestacjonarne) oraz Mechatronika (studia stacjonarne, niestacjonarne) rekrutacja ruszy w semestrze letnim.
W Wydziale Nauk o Zdrowiu studiować można trzy kierunki pierwszego stopnia: Pielęgniarstwo (studia stacjonarne), Ratownictwo medyczne (studia stacjonarne), Dietetyka (studia stacjonarne, niestacjonarne) oraz studia drugiego stopnia: Pielęgniarstwo (studia stacjonarne, niestacjonarne).
APLIKUJ NA STUDIA!
Rekrutacja prowadzona jest od 12 czerwca do 4 sierpnia. W Uczelni obowiązuje elektroniczna rejestracja kandydatów za pośrednictwem strony internetowej. Zasady rekrutacji (krok po kroku), harmonogram prac komisji rekrutacyjnej, wymagane dokumenty oraz egzaminy opisane są na stronie internetowej.
Informacje ogólne – ANS (ns-ns.edu.pl)
Wirtualny Dziekanat – Rejestracja internetowa – rejestracja (ans-ns.edu.pl)
Oferta edukacyjna – ANS (ans-ns.edu.pl)
Zasady rekrutacji – ANS (ans-ns.edu.pl)
Postępowanie kwalifikacyjne – ANS (ans-ns.edu.pl)
Rekrutacja – krok po kroku – ANS (ans-ns.edu.pl)
Harmonogram prac Komisji Rekrutacyjnej – ANS (ans-ns.edu.pl)
Wymagane dokumenty – ANS (ans-ns.edu.pl)
Egzaminy/rozmowa kwalifikacyjna – ANS (ans-ns.edu.pl)
Opłata rekrutacyjna – ANS (ans-ns.edu.pl)
Druki do pobrania – ANS (ans-ns.edu.pl)
Cudzoziemcy – ANS (ans-ns.edu.pl)
informator_ans_2023-24.pdf (ans-ns.edu.pl)
40 lat Koła Wędkarskiego w Łącku
Z językiem w plecaku -bezpiecznie na szlaku
Pilne! Na Sądecczyźnie rozdzwoniły się telefony. Oszuści znów są aktywni
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm