Edukacja
Szkółki ginących zawodów. Dzięki nim tradycja nie zaginie
31 instruktorów, prowadzących zajęcia w ramach powiatowego projektu szkół ginących zawodów odebrało dziś w Starostwie Powiatowym umowy na realizację tych zadań w 2016 r. W zajęciach muzykowania i tańca ludowego, rzeźby, pisania ikon czy garncarstwa uczestniczy łącznie około 400 osób.
– Kultywowanie tradycji i folkloru jest znakomitą formą promocji powiatu – podkreślił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Nie byłoby to jednak możliwe bez państwa pracy. Władze powiatu stawiają ogromny nacisk na pielęgnowanie tego, czym nasz region wyróżnia się na tle innych. A takiego nagromadzenia twórców ludowych i zespołów folkorystycznych jak na Sądecczyźnie nie ma chyba nigdzie indziej w kraju.
Starosta dodał, że ilość godzin przeznaczonych na zajęcia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, zainteresowanymi rozwijaniem swoich talentów nie tylko nie maleje, ale rośnie. Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu Krzysztof Szewczyk stwierdził, że zainteresowanie kulturą ludową jest coraz większe. – Co cieszy, także wśród dzieci i młodzieży, która nie zamierza odcinać się od swoich korzeni – powiedział Krzysztof Szewczyk.
Umowy na prowadzenie zajęć wręczali dziś instruktorom starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk i dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Artur Rola.
Paweł Szeliga
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Bezpieczna podróż samochodem w okresie świąteczno-noworocznym
Wigilijny stół dla ubogich z gminy Stary Sącz
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm