Edukacja, Z ostatniej chwili
VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Welcome to New Zealand”
9 maja w Szkole Podstawowej w Dlugołęce-Świerkli odbył się etap finałowy Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Podegrodzie. VI edycja konkursu nosiła nazwę „Welcome to New Zealand” i została wzbogacona o elementy geografii, historii, kultury oraz życia codziennego tego anglojęzycznego kraju.
Tegoroczny konkurs realizowany był w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na terenie Gminy Podegrodzie w 2019 roku. Organizatorami VI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „Welcome to New Zealand” dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Podegrodzie, który miał na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym są: Stowarzyszenie ADSUM z Brzeznej, Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli oraz Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Olszance.
Pomysł zorganizowania konkursu to inicjatywa dwóch nauczycielek języka angielskiego Marty Pustułki – Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Olszance oraz Kornelii Potoniec-Szarek – Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli.
4 kwietnia 2019 r. w dziesięciu szkołach podstawowych gminy Podegrodzie odbyły się eliminacje szkolne mające na celu wyłonienie trzyosobowego zespołu, który 9 maja reprezentował szkołę w etapie finałowym.
W tym roku szkolnym w konkursie udział wzięły wszystkie szkoły z terenu gminy Podegrodzie: Szkoła Podstawowa w Brzeznej, Szkoła Podstawowa w Brzeznej- Litaczu, Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli, Szkoła Podstawowa w Gostwicy, Szkoła Podstawowa w Mokrej Wsi, Szkoła Podstawowa w Olszance, Szkoła Podstawowa w Olszanie, Szkoła Podstawowa w Stadłach, Szkoła Podstawowa w Rogach, Szkoła Podstawowa w Podegrodziu.
Uroczystego otwarcia VI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dokonała Dyrektor SP w Długołęce-Świerkli mgr Katarzyna Plata, następnie głos zabrała prezes Stowarzyszenia ADSUM Urszula Potoniec-Mędoń.
Po części oficjalnej rozpoczął się konkurs, który trwał około 2 godzin. Składał się on z następujących zadań: praca z filmem, rozumienie tekstu słuchanegoi pisanego, zagadki językowe oraz gramatyczne, rozwiązywanie quizów, gier językowych oraz zadania sprawdzające wiedzę o geografii, kulturze i życiu codziennym w Nowej Zelandii. W czasie zmagań uczniowie wykorzystywali nowoczesne technologie takie jak aplikacja Kahoot oraz czytnik kodów QR.
Uczniowie z zaangażowaniem podjęli się trudu walki o czołowe miejsca. Każdej drużynie przyświecał jeden wspólny cel – miejsce na podium. W czasie przerwy zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie mogli odpocząć
i poczęstować się przygotowanymi przekąskami.
Po zakończonej rywalizacji zespołów, komisja konkursowa przystąpiła do oceniania prac, a potem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Zastępca Wójta Gminy Podegrodzie, Pan mgr Stanisław Mazur, wręczył wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy.
A oto wyniki rywalizacji:
I miejsce – SP w Olszanie, w składzie:
Oskar Tokarczyk, David Kulak Oliwier Gierczyk
II miejsce – SP im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej SP, w składzie:
Szymon Kołodziejczyk, Wiktoria Kozłowska, Maciej Ciułkowski
III miejsce – SP w Długołęce-Świerkli, w składzie:
Maria Plata, Filip Bodziony, Natalia Krzyszowska
Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji, a dla nauczycieli był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Rywalizacji drużynowej towarzyszyła przyjazna atmosfera.
Na zakończenie wręczono podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu dla: Pana Stanisława Mazura Zastępcy Wójta Gminy Podegrodzie, Pani Magdaleny Konstanty Prezes Banku Spółdzielczego w Podegrodziu, Pani Katarzyny Platy Dyrektora Szkoły Podstawowej w Długołęce-Świerkli, Pani Wioletty Oleksy Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Olszance oraz Pani Urszuli Potoniec-Mędoń Prezes Stowarzyszenia ADSUM, Pani Julie Bordeaux, native speakera z Zespołu Szkół Społecznych „Splot” w Nowym Sączu.
Słowa uznania skierowano, także w kierunku nauczycieli za zainteresowanie i przygotowanie uczniów oraz pracę w komisji konkursowej.
UWAGA! Oszuści podszywają się pod CBŚP
WOŚP zagrał w Starym Sączu. Do puszek wpadło ponad 30 tysięcy złotych
Chcesz być młodym radnym? Dołącz do Młodzieżowej Rady Miasta w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm