Edukacja

Warszawa da się lubić!

Opublikowano: 17 kwietnia, 2018 o 7:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

Warszawa – serce Polski, stolica Rzeczpospolitej Polskiej, europejskie centrum nauki, kultury i sztuki, metropolia globalna, druga po Lwowie miejscowość uhonorowana Srebrnym Krzyżem Wojennego Virtuti Militari – gościła w dniach 11 i 12 kwietnia 2018 roku wychowanków Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu uczestniczących w zajęciach programowania i robotyki w ramach realizacji projektuNowoczesna szkoła – przepustką do kariery”. W edukacyjnej wycieczce do Królewskiego Miasta, zorganizowanej w ramach współpracy SP1 i Stowarzyszenia LGD „Brama Beskidu”, towarzyszyły młodzieży nauczycielki: mgr Eliza Huza i mgr Renata Jasińska Nowacka.

Pasjonaci edukacji podróżujący szlakiem nauk ścisłych wizytowali dydaktyczny ośrodek naukowy – Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest promowanie i popularyzowanie komunikacji naukowej.

Zwiedzając niestandardowe ekspozycje instytucji, uczniowie SP1 poznawali tajniki matematyki i prawa funkcjonujące w świecie przyrody, podejmowali także naukowe eksperymenty z dziedzin takich jak: chemia i fizyka. Intelektualna wyprawa młodych naukowców w głąb wirtualnego świata nauki w Centrum Nauki Kopernik – miejscu uhonorowanym z inicjatywy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodą Popularyzator Nauki – pozwoliła wychowankom SP1 zgłębić rozwój techniki informatycznej na przestrzeni minionych lat.

Wizytując najciekawsze centrum nauki w Polsce i jedno z najważniejszych w Europie Środkowo – Wschodniej, młodzi odkrywcy poznali korzenie cywilizacji polskiej i europejskiej.

Uczestnicy projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery” w Warszawie – stolicy kraju – oswajali także tajniki programowania robotów, poznając aplikacje do nauki kodowania. Odkrywając sekrety wirtualnego wszechświata, starosądeccy pasjonaci wiedzy zdobyli cenne doświadczenie i umiejętności takie jak: logiczne myślenie, kreatywność, współpraca w grupie, rozwijanie wyobraźni. Nauka programowania z wykorzystaniem gier i robotów stanowiła znakomitą zabawę inspirującą dzieci do poznawania możliwości technik multimedialnych, które – zdaniem zmarłego niedawno pasjonata nauki Stephena  Hawkinga – predysponowały będą młodzież XXI wieku do zdumiewających odkryć i naukowych sukcesów.

Warszawa da się lubić! Wiadoma rzecz – stolica!

Wyjazd edukacyjny w ramach projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery” był dofinansowany z Funduszy Europejskich; realizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Beskidu”  w partnerstwie z Gminą Stary Sącz.

/SP1/

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"