Info z rejonu
Dr hab. inż. Mariusz Cygnar nowym Rektorem PWSZ w Nowym Sączu
Nowym Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu został dr hab. inż. Mariusz Cygnar (lat 43). Stosunkiem głosów 16 do 9. O stanowisko po prof. Zbigniewie Ślipku, który kierował uczelnią przez dwie kadencje (8 lat) ubiegał się także: prof. dr hab. inż. Piotr Cyklis (lat 54) Obaj kandydaci reprezentują nauki techniczne. Dzisiaj w samo południe w auli Instytutu Technicznego przy ul. Zamenhofa zebrało się Kolegium Elektorów, składające się z 25 osób, które zadecydowało o wyborze nowego Rektora. Skład Kolegium Elektorów PWSZ przedstawia się następująco:
Nauczyciele akademiccy:
dr Anna Biedrzyńska, mgr Adam Biel, dr Iwona Bugajska-Bigos, mgr Urszula Cisoń-Apanasiewicz, mgr Jadwiga Chyla, dr Ewa Grygiel, mgr Natalia Jaśkiewicz, mgr inż. Tadeusz Kantor, dr Andrzej Kohmann, mgr Dorota Kotarba, mgr Grażyna Kuzera, dr Beata Lisowska, dr inż. Anna Mikulec, dr Zofia Muzyczka, dr Marek Reichel, mgr inż. Józef Wójcik, dr Monika Zięba – Plebankiewicz.
Pracownicy administracji i obsługi:
mgr Anna Polek, mgr Anna Stanisz-Pomietło.
Przedstawiciele studentów:
Szymon Lecha, Kinga Jarzębiak, Wojciech Siuta, Ewelina Żak, Michał Żygłowicz.
Prezentacja sylwetki – dr hab. inż. Mariusz Cygnar
Działalność naukowo – badawcza
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, z którą jestem związany od 2002 roku jest dla mnie podstawowym i jedynym miejscem pracy. Równocześnie z podjęciem zatrudnienia w Uczelni w tym samym roku w Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej obroniłem pracę doktorską. Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie Budowa i eksploatacja maszyn na podstawie decyzji Rady Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej uzyskałem w 2014 roku. Obecnie jestem zatrudniony w Instytucie Technicznym PWSZ na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Moje zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z konstrukcją konwencjonalnych i niekonwencjonalnych maszyn cieplnych i układów napędowych, w szczególności: tłokowych silników spalinowych, układów zasilania oraz napędów hybrydowych. Drugim obszarem mojej działalności naukowej jest zastosowanie komputerowych systemów wspomagania projektowania (CAD), wytwarzania (CAM), szybkiego prototypowania (RP) oraz inżynierii odwrotnej (RE) w różnych dziedzinach nauki i techniki. W latach 2000-2014 byłem wykonawcą w siedmiu projektach badawczych finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Unię Europejską. Jestem autorem i współautorem kilku monografii oraz ponad 90 artykułów naukowo – badawczych opublikowanych w renomowanych czasopismach polskich i zagranicznych. Aktywnie uczestniczę w konferencjach naukowych w kraju oraz zagranicą, gdzie wygłosiłem ponad 40 referatów związanych z obszarem moich zainteresowań, m.in.: w Japonii, USA, Niemczech, Chorwacji i Hiszpanii.
Działalność dydaktyczna i organizacyjna
Jako nauczyciel akademicki w Zakładzie Mechatroniki Instytutu Technicznego prowadzę wykłady i ćwiczenia z przedmiotów kierunkowych oraz specjalnościowych na kierunku Mechatronika oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji. Byłem promotorem ponad 80 prac dyplomowych inżynierskich oraz kilkunastu prac magisterskich. W ramach podpisanej umowy dotyczącej realizacji prac inżynierskich z firmą Wiśniowski, zostałem powołany na koordynatora tych działań. Do chwili obecnej wypromowałem 14 inżynierów w zakresie modelowania i analizy wytrzymałościowej urządzeń do transportu wewnątrz zakładowego. 2 Od samego początku mojej działalności w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej brałem czynny udział we wszystkich pracach mających istotny wpływ na poprawę warunków dydaktycznych oraz jakość kształcenia. Dużym wyzwaniem było powołanie mnie na funkcję Prorektora ds. studenckich na pierwszą kadencję w latach 2003-2007. Po tym okresie zostałem ponownie wybrany na II kadencję pełniąc funkcję Prorektora ds. studenckich i kształcenia, do roku 2011. W trakcie ośmiu lat za najważniejsze działania w zakresie powierzonych obowiązków, uważam: 1) przygotowanie we współpracy z poszczególnymi Instytutami planów i programów nauczania na wszystkich kierunkach kształcenia oraz dostosowanie punktów kredytowych ECTS, 2) wspólne inicjatywy z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów prowadzące do zacieśniania relacji z kadrą dydaktyczną i całą społecznością akademicką, 3) promocję Uczelni na różnego rodzaju sympozjach, konferencjach naukowo – dydaktycznych, 4) działania organizacyjne wynikające z członkostwa w: – Konwencie PWSZ – do chwili obecnej – Senacie PWSZ (2003-2011) 5) przewodniczenie w różnego typu komisjach, jako: – Przewodniczący Uczelnianej komisji stypendialnej (2003-2011) – Przewodniczący Komisji ds. dydaktycznych (2003-2007) – Przewodniczący Uczelnianej komisji ds. jakości kształcenia (2003 – 2011) W latach 2008-2012 byłem koordynatorem projektu realizowanego w Uczelni na kierunku zamawianym „Mechatronika” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, którego celem było podniesienie atrakcyjności kształcenia. Kolejno w latach 2009-2013 kierowałem projektem pt.: „Inżynier mechatroniki – napędem do rozwoju innowacyjnego przemysłu i konkurencyjnej gospodarki”. Za działalność dydaktyczną i organizacyjną na rzecz Uczelni przyznawano mi w latach 2004 – 2014 wielokrotnie Nagrodę Rektora. Szczególnie cennym wyróżnieniem dla mnie, jako nauczyciela akademickiego było otrzymanie od Uczelnianej Rady Samorządu Studentów w roku 2012 i 2014 tytułu Belfra Instytutu Technicznego.
Motywacja
Wychodząc naprzeciw potrzebom szeroko pojętego lokalnego środowiska akademickiego deklaruję pełne zaangażowanie w rozwój Uczelni we wszystkich jej obszarach działania wynikających ze strategii rozwoju, do których należy przede wszystkim: – dbałość o rozwój, bezpieczeństwo i stabilność zatrudnienia wszystkich pracowników PWSZ, – wzmocnienie pozycji Uczelni oraz miasta Nowy Sącz, jako ośrodka naukowodydaktycznego w układzie regionalnym i ponadregionalnym, – zacieśnienie współpracy z przemysłem oraz jednostkami samorządu terytorialnego i ośrodkami naukowo – badawczymi, – wykorzystanie możliwości związanych z pozyskaniem funduszy europejskich w nowej perspektywie finansowania na lata 2014-2020.
źródło: PWSZ Nowy Sącz
Kradnąc rower nie spodziewał się, że usłyszy jeszcze inne zarzuty
Kalkulator renty wdowiej
Gniazdo zaprasza na widowisko „Otwórzmy drzwi kolędnikom”
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm