Info z rejonu
O Biznesowych efektach „końca komunizmu” w WSB-NLU
Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel uczestniczył w panelu dyskusyjnym na temat lokalnego patriotyzmu gospodarczego, w ramach konferencji pt. Biznesowe efekty „końca komunizmu” w Polsce: w XXX rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Społeczna. Konferencja odbyła się 7 czerwca w auli WSB-NLU w Nowym Sączu.
Konferencję otworzył rektor WSB-NLU – dr Dariusz Woźniak oraz radny rady Miasta Nowego Sącza Maciej Prostko. Prezydent Ludomir Handzel podkreślił, że lokalny patriotyzm lokalny warto budować tam, gdzie ma to sens.
– Bardzo dziękuję za zaproszenie na konferencję. Myślę, że słowo patriotyzm rzeczywiście jak większość z nas wie ma pewne cechy, to znaczy tą część narodową, związaną z naszym krajem, z naszą ojczyzną oraz część gospodarczą. Jeśli chodzi o tę pierwszą, to jesteśmy w czołówce Europy i świata. Lubimy świętować, lubimy przeżywać różnego rodzaju imprezy patriotyczne. O Polakach mówi się, że za Polskę potrafimy umierać, a z pracą dla kraju regionu to już gorzej. Takie jest moje spostrzeżenie – mówił prezydent. – Współpraca międzynarodowa, wymiana gospodarcza – jak najbardziej tak. Musimy się jednak skupić na takich elementach, w których Polacy , czy nasz region, czy nasze miasto, jest najlepsze. Bardzo podobał mi się pogląd prof. Michała Jasieńskiego, który ma otwartą głowę i ciekawe pomysły. Myślę, że patriotyzm gospodarczy musimy rozwijać tam, gdzie to jest możliwe. Mówią o tym głównie przedsiębiorcy. Badania, twarde liczby mówią, że 80 procent Polaków kupuje kierując się ceną. Nie przypadkiem sklepy sieciowe są pełne. Na drugim miejscu jest jakość, a dopiero trzecim elementem jest kraj pochodzenia produktu, co się przekłada również na podatki – mówił prezydent, podkreślając również, że to rynek wyznacza trendy w gospodarce, a nie państwo bądź samorząd.
Swoje wystąpienie miał również założyciel i pierwszy rektor WSB-NLU Krzysztof Pawłowski. Nawiązał w nim do wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku.
Podczas konferencji odbyły się trzy panele dyskusyjne: „Polska branża spożywcza w XXI wieku”, który moderowała poseł na Sejm RP Elżbieta Zielińska (Kukiz′15), „Przewagi konkurencyjne polskich przedsiębiorstw”, który moderował rektor WSB-NLU dr Dariusz Woźniak oraz „Lokalny patriotyzm gospodarczy”, prowadzony przez Macieja Prostko, w którym głos zabrał prezydent.
Wśród panelistów znaleźli się przedsiębiorcy, samorządowcy, parlamentarzyści oraz przedstawiciele rządu. W konferencji uczestniczył również dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Krzysztof Hebda.
Po konferencji odbyła się gala finałowa konkursu „Włącz myślenie – postaw na przedsiębiorczość”. Była również możliwość spotkania z parlamentarzystami z okresu transformacji ustrojowej.
UM NS
BO Małopolska. Ponad 12 mln na sport
WIŚNIOWSKI rusza z cyklem szkoleń Best-seller na 2025
CKiS szuka specjalisty ds. marketingu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm