Info z rejonu, Z ostatniej chwili
Odmienione centrum Krynicy-Zdroju na europejskim poziomie
Kolejna atrakcja na zboczu Góry Parkowej – niezwykły Ogród Żywiołów oraz modernizacja deptaka – to inwestycje, które udało się zrealizować dzięki środkom unijnym i wsparciu samorządu województwa. W poniedziałek, 12 września w symbolicznym otwarciu bulwarów i krynickiego ogrodu wzięli udział Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, radna województwa Marta Mordarska, poseł na sejm RP Patryk Wicher, samorząd Krynicy-Zdroju na czele z burmistrzem Piotrem Rybą.
Piękne bulwary Dietla odzyskały dawny blask zachowując swoje architektoniczne i historyczne piękno. Popularny krynicki deptak zyskał nowe zieleńce i elementy małej architektury. Po zmroku klimat tego wyjątkowego miejsca podkreśla nowe oświetlenie. W ramach zadania uregulowano także płynący przez centrum miasta potok Kryniczanka.
W sposób symboliczny oddajemy do użytku wszystkim, mieszkańcom i turystom, którzy będą korzystać zarówno z Bulwarów imienia Dietla, który przeszedł bardzo poważną rewitalizację za około 15 milionów złotych, ale również Deptak Krynicki, płytę główną to miejsce również przeszło całkowitą renowację tak jak cały obszar w centrum. Cieszymy się bardzo, bo gołym okiem widać, że Krynica-Zdrój naprawdę z roku na rok pięknieje. Pan burmistrz zakończył już inwestycję w postaci Ogrodów Żywiołów na zboczu Góry Parkowej, to kolejny piękny zakątek, który mam nadzieję, będą podziwiać wszyscy ci, którzy za rok przyjadą do Krynicy-Zdrój, na Igrzyska Europejskie, tutaj w Krynicy, będą rozgrywane różne dyscypliny, a będzie ich około pięciu
-mówił marszałek Witold Kozłowski
Dzięki wsparciu finansowemu UE Krynica zyskała również nową atrakcję turystyczną o charakterze edukacyjnym, umożliwiającą poznanie praw i zjawisk rządzących naturą. Na południowym zboczu Góry Parkowej powstał Ogród Żywiołów: ziemi – wody – powietrza i ognia. Na 5 hektarach zbudowano wieżę widokową, park miniatur, urokliwe oczka wodne i kładki.
Całkowity koszt wszystkich trzech projektów to ok. 35 milionów złotych, z czego ponad 15 milionów pochodzi z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Wysoka aktywność mieszkańców Sądecczyzny. Nanieśli na KMZB ponad 5 tysięcy zgłoszeń
Olimpiada Wiedzy Psychologicznej
Śp Wanda Pasiut, Cyganowice
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm