Info z rejonu
Powstaje „Mapa Zagrożeń” dla Powiatu Nowosądeckiego
Troska o bezpieczeństwo mieszkańców oraz wypracowanie i wdrożenie tzw. „mapy zagrożeń” na terenie miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego to główny temat rozmów kierownictwa sądeckiej komendy i władz samorządowych. Spotkania te zapoczątkowały cykl konsultacji, spotkań i dyskusji, które systematycznie będą kontynuowane z wszystkimi podmiotami zainteresowanymi poprawą stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w naszym regionie.
3 lutego Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu mł. insp. Jarosław Tokarczyk wraz ze swoim zastępcą podinsp. Ireneuszem Maślanką spotkał się ze Starostą Nowosądeckim – Markiem Pławiakiem a następnie z Zastępcą Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Jerzym Gwiżdżem.
Na spotkaniach dyskutowano o poziomie bezpieczeństwa i zapewnieniu porządku publicznego w naszym regionie. Omówiono zagrożenia oraz dotychczasową współpracę w zakresie bezpieczeństwa i zapobiegania przestępczości. Wymieniano informacje o miejscach zagrożonych, rozmawiano o bieżących problemach, wzajemnych oczekiwaniach oraz określono dalsze kierunki współdziałania. Tego typu spotkania, pełnią istotną rolę we wzajemnej wymianie informacji, stanowią pole do dyskusji na tematy ważne dla mieszkańców dlatego wspólnie ustalono, że będą kontynuowane.
W trakcie spotkania Komendant mł. insp. Jarosław Tokarczyk przedstawił także koncepcję tworzenia mapy zagrożeń, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i skuteczniejsza walka z przestępczością.
Główną zasadą przy tworzeniu „mapy zagrożeń” jest zaangażowanie w jej opracowanie możliwie szerokiego grona podmiotów zainteresowanych w poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego. W jej projektowaniu powinny brać udział nie tylko służby mundurowe, ale również samorządy, instytucje pozarządowe, lokalne media i inne osoby, które posiadają wiedzę na temat zagrożeń na danym terenie. Kompendium informacji ma powstać w oparciu o dane Policji i informacje zebrane w ramach współpracy z lokalnymi społecznościami. To właśnie opinie społeczne będą miały decydujący wpływ na ostateczny kształt projektowanego narzędzia służącego do prezentowania informacji o stanie bezpieczeństwa oraz kontaktu z lokalnym społeczeństwem. Docelowo stworzenie „mapy zagrożeń” pozwoli na racjonalne rozmieszczenie struktur terenowych Policji oraz kierowanie sił i środków w miejsca, gdzie konieczne będzie zwiększenie bezpieczeństwa.
Protest przeciwko edukacji zdrowotnej w szkołach
„Betlejem polskie” Lucjana Rydla na scenie w Mostkach
Wyjątkowa oferta na ferie w Małopolsce! Bilet za złotówkę
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm