Info z rejonu
Władze Miasta Nowego Sącza badają rynek
Władze Miasta Nowego Sącza wystosowały memorandum informacyjne, wraz z ankietą, w ramach Konsultacji Rynkowych ze wszystkimi podmiotami zainteresowanymi realizacją budowy nowego stadionu miejskiego przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu oraz zapewnienia infrastruktury lokalowej dla Urzędu Miasta Nowego Sącza. Szczegóły na ten temat przedstawił podczas briefingu prasowego zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Artur Bochenek.
Miasto Nowy Sącz jest zainteresowane pozyskaniem wiedzy, opinii, oczekiwań i warunków na jakich wszelkie zainteresowane osoby, podmioty lub instytucje wzięłyby udział we współpracy przy realizacji zarówno budowy stadionu, jak i nowej siedziby dla Urzędu Miasta Nowego Sącza. – Postanowiliśmy zorganizować coś w formie partnerstwa publiczno – prywatnego. Zapytanie, które wystosowaliśmy jest zapytaniem nieformalnym. Ani inwestor, ani Urząd Miasta ani nie będą związane swoimi deklaracjami. Nazwaliśmy to roboczo memorandum informacyjnym wraz z ankietą w ramach konsultacji rynkowych – wyjaśnia zastępca prezydenta Artur Bochenek.
Miasto Nowy Sącz jest właścicielem terenu, na którym położony jest stadion miejski przy ul. Kilińskiego, ale również terenu położonego od ulicy Krańcowej do ronda przed mostem 700-lecia. Cały ten pas administrowany jest przez Urząd Miasta Nowego Sącza.
– Kierujemy oficjalne zapytanie i mówimy wprost: oferujemy teren za przysłowiową złotówkę, od ronda do ronda, w celu zagospodarowania go w taki sposób, jaki inwestor uzna za stosowne. Przedsięwzięcie to może mieć charakter komercyjny, może na tym terenie pełnić funkcje zarobkowe. Zapraszamy wszystkich do wzięcia tego terenu a przy okazji do wybudowania stadionu – mówi zastępca prezydenta Artur Bochenek.
Z takiego obrotu sprawy cieszy się również prezes spółki Sandecja S.A. Artur Kapelko. – Dziękuję panu prezydentowi za otwartość w tym temacie. Stadion jest kluczową sprawą, fundamentem dla każdego klubu piłkarskiego, bez niego niemożliwe jest rozgrywanie meczy. Cieszymy się, że możemy aktywnie uczestniczyć w tym procesie – podkreślił podczas briefingu prasowego.
Takie samo memorandum przygotowane zostało w celu możliwości wybudowania jednej siedziby dla Urzędu Miasta Nowego Sącza. – Urząd Miasta i jednostki podległe zlokalizowane są w dwudziestu kilku miejscach, za wynajem płacimy przeszło 600 tysięcy złotych każdego roku. W ciągu 10 lat to kwota 6 milionów złotych. W celu poprawy funkcjonowania pracy Urzędu Miasta chcemy, by wszyscy urzędnicy, łącznie z pracownikami Sądeckiego Urzędu Pracy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, mogli przebywać w jednej lokalizacji – mówił zastępca prezydenta.
Jednym z takich podmiotów jest, na przykład, Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa. – Na swoim terenie jest ona w stanie wybudować taki potencjalny budynek urzędu, który potem na 20, 30 lat mógłby być miastu dzierżawiony – dodaje zastępca prezydenta Artur Bochenek.
UM NS
BO Małopolska. Ponad 12 mln na sport
WIŚNIOWSKI rusza z cyklem szkoleń Best-seller na 2025
CKiS szuka specjalisty ds. marketingu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm