Spacerownik, Z ostatniej chwili
Już jest! Nowa aplikacja mobilna po Starym Sączu i Lewoczy
Stary Sącz i Lewocza – szlakiem tajemnic to przewodnik w postaci aplikacji na urządzenia mobilne przedstawiający najciekawsze zabytki i miejsca warte zobaczenia w najurokliwszych miasteczkach polsko-słowackiego pogranicza.
Aplikacja przez gry miejskie, audio-przewodnik, bazę atrakcji prezentuje historię, zabytki, najciekawsze miejsca Starego Sącza i Lewoczy oraz dużą bazę informacji praktycznych interesujących turystę. Administrator dzięki dostępowi do CMS, czyli systemu zarządzania treścią aplikację może rozszerzać, dodawać treści i modyfikować wraz z rozwijającą i zmieniającą się ofertą turystyczną. Dlatego też zachęcamy nie tylko do pobierania i korzystania, ale też do uwag, które można przesyłać na adres rkamienski@starysacz.um.gov.pl.
Aplikacja jest wyposażona w audioprzewodnik w trzech językach, a informacja o miejscu, zabytku itp. jest uruchamiana automatycznie za pomocą sygnału GPS po zbliżeniu się do obiektu, kiedy użytkownik ma uruchomioną aplikację. Dotyczy to także najciekawszych miejsc na trasie Stary Sącz – Lewocza, jak Piwniczna, Rytro, Stara Lubowla, Kieżmark itp. Aplikacja wyposażona jest geolokalizację, planer, czytnik kodów qr. Turysta będzie mógł poznając ciekawe wydarzenia, miejsca i osoby w Starym Sącz i Lewoczę skorzystać z czterech gier miejskich (dwóch po Lewoczy i dwóch po Starym Sączu) w wersjach językowych polskiej i słowackiej. Choć to gry typowo mobilne i niektóre zadania można wykonać tylko w aplikacji. Wsparciem dla graczy są ulotki informacyjne dotyczące questów wraz z zadaniami, które można pobrać w informacjach turystycznych w Starym Sączu i Lewoczy. Tam też zgłosić się po pieczęć i małą nagrodę po zakończeniu questu. Aplikacja jest do pobrana za darmo sklepach Google Play i App Store.
Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.stary_sacz
iOS:
https://itunes.apple.com/us/app/stary-sącz-lewocza/id1457324998?mt=8&ign-mpt=uo%3D2
Częścią transgranicznego projektu partnerskich miast były również warsztaty turystyczne, które posłużyły m.in do wypracowania pomysłów na questy, które znajdują się w aplikacji. W ramach projektu Lewocza przystosowała część wieży bazyliki św. Jakuba dla informacji turystycznej.
Mikroprojekt pn. Odkrywanie zatartych śladów historii – po Starym Sączu i Lewoczy szlakiem tajemnic jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
Wysoka aktywność mieszkańców Sądecczyzny. Nanieśli na KMZB ponad 5 tysięcy zgłoszeń
Olimpiada Wiedzy Psychologicznej
Śp Wanda Pasiut, Cyganowice
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm