Kulinarnie
Warsztaty kulinarne „Kuchnia gruzińska” w Mostkach

Wraz z rosnącą popularnością Gruzji jako docelowego kierunku podróży wśród Polaków rośnie także popularność kuchni gruzińskiej, która jest nieodłączną częścią bogatej tradycji narodowej tego kraju. W gruzińskiej kuchni tradycją jest sprawą świętą, mimo mody na nowe, wymyślne dania, pozostaje ona w zasadzie w pierwotnym kształcie, dzięki temu jest dla nas tak fascynującą.
Gruzini w swojej kulinarnej kulturze mają mnóstwo przekąsek, ale za to zupy są mało popularne. Pełnymi garściami korzystają z dobrodziejstw klimatu zbliżonego do śródziemnomorskiego, w którym dojrzewają soczyste arbuzy, pomidory, melony, winogrona, dorodne bakłażany i cudowne, aromatyczne zioła.
Najbardziej kojarzoną z Gruzją potrawą o charakterze przekąski jest placek serowy – chaczapuri. Inną regionalną przekąską jest nadziewany bakłażan – badridżani, dojrzewający pleśniowy ser dambali chaczo to wspaniały narodowy przysmak. Na główny posiłek Gruzini często podają chinkali, czyli rodzaj pieroga z mięsnym farszem lub zupą, szaszłyki z baraniny posypane przyprawami zwane- mcwadi to wspaniały pomysł na przyjemne spotkania w gronie znajomych.
Gorąco zapraszamy do udziału w warsztatach kulinarnych, podczas których uczestnicy naucza się przygotowania 3 gruzińskich potraw należących do kanonu Gruzińskiej Kuchni Narodowej. Warsztaty odbędą się w świetlicy wiejskiej w Mostkach. Warsztaty poprowadzi rodowita Gruzinka Keti Prangulaishvili – Młoda Ambasadorka Gruzji w Polsce i oryginalna „Perfekcyjna Gruzińska Pani Domu” :).
Udział w warsztatach wiąże się z symboliczna opłatą 20 zł/os, ale uczestnicy wpłaconą sumę odbiją sobie z nawiązką w postaci konsumpcji przygotowanych podczas warsztatów potraw. Należy z wyprzedzeniem wykupić wejściówkę na warsztaty. Gdzie? tutaj! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wykupionych wejściówek.
Warsztaty rozpoczną się w niedzielę (22.III) o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Mostkach (koło Starego Sącza), adres Mostki 86 i potrwają ok. 3-3,5 h.