Kultura, Z ostatniej chwili
Baby rządzą w Łącku czyli niezwykły Dzień Kobiet!
W atmosferze wspaniałej zabawy odbył się Gminny Dzień Kobiet pod hasłem „Baby rządzą” w Łącku. Była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana z myślą o Paniach i specjalnie dla nich.
Już od godziny 16.00 można było skorzystać z porad kosmetycznych, przetestować nowe zapachy perfum, zapoznać się z nowoczesnymi sprzętami AGD, czy też zaopatrzyć się w oryginalną biżuterię. Wszystko to odbywało się w atmosferze sympatycznych rozmów, spotkań towarzyskich przy pysznej kawie i cieście. Dyskutowano nie tylko o nowinkach stylizacyjnych, modowych, ale również w szerokim gronie przybyłych Pań, była okazja na odnowienie dawnych znajomości i nawiązania nowych.
Ok. godz. 17.30. odbyło się uroczyste rozpoczęcie Gminnego Dnia Kobiet. W imieniu organizatorów wszystkich obecnych przywitała Bernadetta Wąchała-Gawełek. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, który złożył wszystkim Paniom życzenia z okazji ich święta. Do życzeń tych dołączył również dyrektor GOK Józef Strączek. Następnie wśród wszystkich obecnych Pań zostały rozlosowane upominki.
Potem już scena należała do artystów, ale tuż przed spektaklem głos zabrał dyrektor Teatru Nowego w Nowym Sączu Krzysztof Pomietło, który również złożył życzenia wszystkim obecnym Paniom.
Spektakl pt. „Ciotka na wydaniu” na podstawie sztuki Józefa Blizińskiego, to zabawna komedia opowiadająca o perypetiach młodego małżeństwa Emilii i Augusta (w tych rolach wystąpili: Violetta Romul-Pomietło i Józef Więcławek), którym mieszkać przychodzi ze złośliwą ciotka Filomeną (brawurowa rola Pawła Kowalczyka). Wydaje się, że jedynym sposobem na polepszenie sytuacji jest zeswatanie jej ze znawcą kobiet i przyjacielem Augusta Hilarym (Wojciech Trela). A co z tego wynikło? Wiedzą tylko ci, którzy obejrzeli spektakl. A że się podobał, nie ulegało wątpliwości, czego najlepszym potwierdzeniem były nie milknące owacje dla aktorów.
Widzowie, a dodać należy, że na sali pojawiło się również kilku Panów, we wspaniałych nastrojach rozchodzili się do swoich domów. Jedno jest pewne, wszyscy zgodnie mówili – do następnego razu.
Fundatorzy nagród i sponsorzy wydarzenia: Cukiernia u Gromali – Katarzyna i Adam Gromalowie, Czarna Perła – Salon kosmetyczny – Joanna Heinze i Beata Gancarczyk, Karczma u Klagów – Urszula Klag, Kwiaciarnia – Jolanta Faron, Londmar – Marzena Talarczyk, Oriflame – Bożena Jachymiak, Paerla – Beata Kulig-Gołąbek, PHU Biurowiec – Anna i Grzegorz Baranowie, Salon Fryzjerski Loczek – Beata Chlipała, Sklep Patryk – Katarzyna Farganus, Teatr Nowy z Nowego Sącza, Tupperware – Irena Mizgała oraz Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, Stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku
UM Łącko
Komentarze
Komentarze (3)
Możliwość komentowania wyłączona.
Impreza, bez Pasonia, nie liczy się.
Pasoń to nie kobieta ….
Co do tego pewności ni ma