Kultura
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza!
Zapraszamy do Starosądeckiej Biblioteki na kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjny Klub Książki!
Tematem dyskusji będzie „Czerwona Księżniczka” Dariusza Kortko i Judyty Watoła. Spotkanie odbędzie się dnia 18 grudnia (czwartek)
„Czerwona księżniczka” to opowieść o Ariadnie Gierek-Łapińskiej, napisana przez dwoje dziennikarzy „Gazety Wyborczej”. Synowej I sekretarza KC PZPR towarzyszy sława genialnej okulistki. Każdy chce leczyć oczy tylko u niej. O mającej koneksje lekarce krążą różne plotki: że mieszka w marmurach, kupuje ubrania w Paryżu, kąpie się w kryształowej wannie, a także… że jest córką radzieckiego przywódcy, Leonida Breżniewa. Która z pogłosek jest prawdziwa? W „Czerwonej księżniczce” przeczytamy o luksusie, który w PRL-u dostępny był tylko dla nielicznych, o zagranicznych wyjazdach, o słabości Ariadny Gierkowej do futer i markowych butów. Mowa też będzie o niedawnych wydarzeniach. W marcu 2007 roku elegancka pani profesor, wzburzona pytaniami dziennikarza, zaprzecza, że pije. Ale cała Polska może zobaczyć w telewizji jej białą, koronkową bieliznę. Dzień później dowiadujemy się z wiadomości, że miała 0,87 promila we krwi. Alkohol niszczy jej karierę. Lekarka traci prawo do wykonywania zawodu i szpital, który zbudowała w Katowicach. Słynna Czerwona Księżniczka strącona z piedestału? – Nie-do-cze-ka-nie – mówi nam.
Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?
Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. DKK działają w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki, który promuje czytelnictwo.
DKK stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej, wspólnie tworzą recenzje omawianej pozycji. Projekt DKK, to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs – wspólnego czytania i rozmowy o książkach.
Dla kogo?
Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Ważne: uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze.
Jeśli jesteś czytelnikiem i chcesz założyć klub przy bibliotece:
- Zbierz grupę klubowiczów: popytaj wśród znajomych, kolegów ze szkoły, z pracy, sąsiadów
- Zgłoś się do najbliższej biblioteki – to z niej będziecie dostawać książki.
- Pamiętaj: klubowicze nie muszą być zapisani do biblioteki, ważne, by kartę biblioteczną posiadał moderator, bo to on będzie odpowiedzialny za przekazywanie książek klubowiczom i ich późniejszy zwrot.
źródło: merlin.pl, http://biblioteka.stary.sacz.pl/
Śp Elżbieta Majda, Morawskiego
ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami
„Rozbłysła gwiozda”. Kolejny utwór Starosądeczan już na płycie CD!
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm