Kultura, Z ostatniej chwili
Kulturalna Małopolska nie tylko w sieci
Muzea dostępne dla zwiedzających
Od 4 maja w całej Polsce trwa proces wznawiania działalności instytucji kultury. Swoje zbiory i obiekty udostępniają sukcesywnie kolejne muzea oraz galerie sztuki. Już teraz można odwiedzić następujące instytucje kultury województwa małopolskiego:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu:
– oddziały Galeria BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu i Galeria BWA Jatki w Nowym Targu
Muzeum Archeologiczne w Krakowie:
– ogród muzealny, oddział w Nowej Hucie-Branicach i ekspozycja w podziemiach kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. gen Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu:
– Gmach Główny oraz oddziały: Dom Gotycki w Nowym Sączu, Muzeum Pienińskie w Szlachtowej, Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju. Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu, Sądecki Park Etnograficzny i Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu.
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie
Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem:
– oddziały Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Dwór w Łopusznej oraz nowo wyremontowana Chałupa Gąsieniców Sobczaków.
Opera Krakowska (wystawa Zobacz Operę w Galerii Opera)
Wszystkie ponownie otwarte instytucje kultury wprowadziły stosowne środki bezpieczeństwa związane z pandemią oraz nowe regulaminy zwiedzania dla publiczności. Przed wizytą w muzeum, koniecznie zapoznaj się z informacjami na jego stronie internetowej.
Chałupa Gąsieniców Sobczaków. Oddział Muzeum Tatrzańskiego
Małopolska kultura w sieci
Filharmonia Krakowska na najbliższy weekend przygotowała w internecie koncerty utalentowanych muzycznych małżeństw. Pierwsze z nich to grający na skrzypach Anna i Paweł Wójtowiczowie. W ramach piątkowego koncertu kameralnego zagrają słynne koncerty na dwoje skrzypiec Vivaldiego i Bacha. Artystom będzie towarzyszył zespół Cracovie Ensemble.
- Początek transmisji – piątek 5 czerwca, godz. 19.30, na profilu FB Filharmonii tutaj
Drugą artystyczną parą, która wystąpi online dla melomanów jest duet fortepianowy Agnieszka Zahaczewska-Książek- Krzysztof Książek. Podczas sobotniego koncertu pod hasłem Oblicza pianistyki zabrzmią utwory Antona Areńskiego i Siergieja Rachmaninowa. Razem z małżeństwem pianistów zagra skrzypaczka Magdalena Bojanowicz. Recital będzie transmitowany bezpośrednio z Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie.
- Początek transmisji – sobota 6 czerwca, godz. 18.00 na profilu FB Filharmonii tutaj
Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek
Muzyki klasycznej na żywo będzie można wysłuchać w ten weekend również na kanale społecznościowym Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. W najbliższą niedzielę transmisja kolejnego koncertu pod hasłem Capella w Teatrze. Dla internautów wystąpią muzycy orkiestry Capella Cracoviensis z koncertmistrzem Robertem Bacharą na czele. W programie koncertu kompozycje Bacha i Corelliego.
- Początek transmisji – niedziela 7 czerwca na profilu FB teatru tutaj
Robert Bachara
Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie zaprasza również do śledzenia dalszych perypetii bohaterów internetowego serialu „Zamknięci w teatrze”. Kolejny odcinek produkcji kręconej z udziałem zespołu aktorskiego teatru, do obejrzenia w najbliższą sobotę.
- Początek transmisji – sobota 6 czerwca, godz. 20.00, na profilu FB tutaj
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na swoim profilu FB – tutaj – prezentuje unikatowe zdjęcia z okresu międzywojennego. W cyklu pod hasłem Widziane z kabiny pilota, można już obejrzeć lotnicze fotografie przedwojennej Warszawy i Wilna.
Przedwojenne Wilno z lotu ptaka
Wojewódzka Biblioteka Publiczna kontynuuje cykl audycji pod hasłem WWRajska. Prowadzący Łukasz Wojtusik i Marcin Wilk nie tylko rozmawiają o swoich ostatnich lekturach, ale też zapraszają internautów do dyskusji na ich temat. Każde spotkanie to inne zagadnienie. Najbliższe będzie poświęcone książkom nie tylko dla tatusiów.
- Początek audycji – piątek 5 czerwca, godz. 17.00 na profilu FB WBP tutaj
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon zachęca do samodzielnego przygotowania płynu do dezynfekcji rąk. Jak zrobić to bezpiecznie i zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia? Odpowiedzi w instruktażowym filmiku udziela edukator Cogiteonu – Maciej Gomułka.
OPS w Starym Sączu zaprasza na konferencję „Pokolenie lęku”
Chciały zarobić inwestując w akcje i kryptowaluty. Zamiast zyskać, straciły swoje pieniądze
Konwent Marszałków RP: Małopolska przejmuje stery!
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm