Kultura
„Mieć wyobraźnię miłosierdzia”
Małopolski projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego o postawę miłosierdzia wobec bliźniego. Przedsięwzięcie przygotowuje uczniów do bezinteresownego niesienia pomocy potrzebującym.
To już XII edycja projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” – przedsięwzięcia niezwykłego, realizowanego przez kilka instytucji, które w ramach swoich różnych zadań zajmują się dziedzictwem Jana Pawła II. „Mieć wyobraźnie miłosierdzia” to projekt, który zakłada kształtowanie młodych głów i młodych serc po to, by być otwartym na innych i na pomaganie potrzebującym. Życzę, by dzień dzisiejszych prezentacji był pełen głębokich przeżyć, które zapiszą się na trwałe w naszej pamięci, żeby stanowił inspiracje do dalszego życia, nowych pomysłów i planów, również tych, z obszaru wolontariatu. Praca na rzecz innych ludzi daje ogromną radość w życiu i wyznacza sens tego dokąd zmierzamy
– zaznaczyła radna województwa Marta Mordarska.
Na etapie szkolnym uczniowie małopolskich szkół w ramach grup wolontariatu opracowują swój pomysł pomocy potrzebującym, realizują go i sporządzają raport. Później projekty są zbierane i oceniane przez specjalnie do tego celu powołane komisje rejonowe. Podczas przeglądów rejonowych w krótkich formach teatralnych wzbogaconych pokazami slajdów wolontariusze zdają relacje ze swoich poczynań.
Podczas sądeckiej prezentacji swoje projekty przedstawili wolontariusze z: Zespołu Szkół nr 3 im. B. Barbackiego w Nowym Sączu, Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jelnej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sadku-Kostrzy, Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu, Szkoły Podstawowej im. gen. Michała Gałązki w Trzetrzewinie, Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkoły i Przedszkola w Słopnicach, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rożnowicach.
Organizatorem projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, zaś współorganizatorami: Województwo Małopolskie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
UMWM
W tych zawodach znajdziesz pracę w Małopolsce
13. Festiwal podróży i Przygody Bonawentura
Otwieramy pierwszy odcinek sądeczanki!
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm