Kultura
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego
Już za nami Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego, który odbył się w sobotę (20 lutego) w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Organizatorem turnieju była Szkoła Tańca WirDance, a patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Rywalizację zgłoszonych do Turnieju młodych tancerzy zainaugurował kierownik Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza Tomasz Michałowski.
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego w Nowym Sączu zgromadził ponad 1700 uczestników z całej Polski. Tancerze tańca towarzystkiego rywalizowali w siedmiu blokach, dzielących się zgodnie z kategorią wiekową. Turniej rozpoczął się występami najmłodszych uczestników, którzy prezentowali przygotowane przez siebie układy polki, walca angielskiego, samby oraz cha-chy. Po tańcu towarzyskim przyszedł czas na pokazy tańca nowoczesnego w kategorii podstawowej i zaawansowanej.
Tancerze tańca towarzystkiego oceniani byli przez komisję sędziowską, w której składzie znaleźli się Andrzej Golonka (sędzia główny punktujący), Jakub Krzak, Grzegorz Gargula, Aneta Mikoś, Joanna Szewczyk, Radosław Gołata oraz Ireneusz Mleczko. Nad wynikami turnieju czuwała komisja skrutacyjna, reprezetowana przez Dorotę Gołębiewską.
Taniec nowoczesny uczestników oceniany był przez Mirosława Haczka (sędzia główny punktujący), Wojciecha Farona oraz Dianę Król, natomiast w komisji skrutacyjnej znaleźli się Jacek Guzowski i Estera Siuda.
źródło: UM Nowy Sącz
Komentarze
Komentarze (1)
Możliwość komentowania wyłączona.
Absolutnie nie zgadzam się z decyzją głównego sędziego oceniającego taniec nowoczesny dotyczącą jednego z zespołów, która była krzywdząca dla dzieci.Powinien być oceniany taniec, dokładność choreografii i jej zgranie z muzyką itp. To nie konkurs śpiewania, gdzie pod uwagę bierze się repertuar, zrozumienie tekstu itd. To są dzieci 9 letnie, które tańczą do muzyki w sensie melodii, nie zastanawiając się nad tekstem ani jego znaczeniem . Ten sam układ i taniec był oceniany na kolejnym turnieju do tej samej piosenki przez profesjonalne Jury , m.in. z Egurrola Dance Studio i to co pokazały dzieci na scenie zostało docenione – zajęły miejsce na podium. To nie chodzi o to, że musiały zdobyć medal czy podium w N.Sączu – tylko o sam fakt, że nie były winne wyborowi muzyki, a pomimo świetnego występu zostały potraktowane tak, a nie inaczej – czyli poczuły się niesłusznie „zdyskwalifikowane”.