Kultura, Z ostatniej chwili

Pannonica w krzakach nad Popradem. Będzie ogień, nie muzyka!

Opublikowano: 29 sierpnia, 2018 o 6:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

To już 6. edycja Pannonica Folk Festival. W Barcicach nad Popradem między 30 sierpnia a 1 września odbędzie się jeden z najważniejszych festiwali muzyki etnicznej i bałkańskiej w Polsce. Co roku przyciąga liczną, kolorową, międzynarodową publiczność szukającą wyjątkowych wrażeń i emocji a przede wszystkim – tradycyjnej muzyki. Na tegorocznej festiwalowej scenie pojawią się m.in., takie gwiazdy jak: Fanfara Transilvania, Marko Marković Brass Band, BGKO Barcelona Gypsy BalKan Orchestra, czy zespół Kroke w premierowej odsłonie z udziałem genialnej Neli Andreevy z Bułgarii.

„Muzyka bałkańska, węgierska czy cygańska, jaką prezentujemy na naszym festiwalu to raptem nisza, ale okazuje się że nisza na tyle pokaźna, że potrafimy ściągnąć do Barcic parę tysięcy osób gotowych przyjechać do nas z drugiego końca Polski, czy nawet z zagranicy i zapłacić pewną sumę za karnet. My owszem, wymyśliliśmy ten festiwal, programujemy go w tym sensie, że decydujemy o wyborze artystów, ale tę energię, pozytywną energię ludzie przywożą do nas ze sobą i dzielą się nią z innymi napotkanymi tu ludźmi.” – Wojciech Knapik, dyrektor artystyczny.

W krzakach nad Popradem         

Pannonica Folk Festival to coś więcej niż tylko żywiołowy, plenerowy festiwal muzyczny. Poza występami scenicznymi polskich i zagranicznych gwiazd, mocną stroną imprezy jest tętniąca życiem wioska festiwalowa, gdzie na polu namiotowym zamieszkuje kilka tysięcy uczestników i gdzie przenikają się różnorodne formy animacji i kreacji np. warsztaty muzyczne, rękodzielnicze, taneczne, teatralne, a także pokazy filmów, spotkania z literatami, spektakle teatralne i pokazy sztuki cyrkowej. Program jest bogaty w wydarzenia przyjazne dla rodzin z dziećmi. Podczas festiwalu promowana jest także idea Slow Food i Slow Life oraz szacunek dla natury. Barcice – mała, malownicza wieś położona na lewym brzegu Popradu, od 6 lat niezmiennie gości Pannonicę i jej publiczność. Kiedyś była częścią historycznego szlaku wędrówek ludów z południa na północ Europy. Dzisiaj raz do roku zamienia się w tętniącą życiem i muzyką, kulturalną wizytówkę Sądecczyzny.

Niezwykły Festiwal

Pannonica Folk Festival przez dwa lata (2017-2018) ma prawo używać specjalnego znaku „Remarkable Festival” („Niezwykły Festiwal”), który przyznaje się za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury. To dlatego, że festiwal przeszedł pozytywną weryfikację Międzynarodowego Jury i Zespołu Ekspertów EFA (European Festivals Association). Pannonica zbiera bardzo dobre recenzje i wysokie uznanie uczestników. Festiwal brawurowo dołączył do ścisłej elity największych i najbardziej opiniotwórczych festiwali typu etno-folk i world music w Polsce.

Pannonica 2017 oczami uczestników:

 

Ruszyła sprzedaż karnetów

Dla miłośników Bałkanów i szerzej „panońskich” klimatów, których w Polsce przybywa, Festiwal staje się obowiązkowym punktem wyjazdów wakacyjnych. Na stronie internetowej Festiwalu www.pannonica.pl, znajduje się pełen program koncertowy. Karnety są już w sprzedaży, więc koniecznie uwzględnijcie Pannonica Folk Festival w planach wakacyjnych.

Oficjalna zapowiedź Pannonica Folk Festival 2018:

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"