Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili
Super ZESPOLaki mają dzisiaj swoje ŚWIĘTO!
Szacuje się, że w Polsce żyje ok. 60 tysięcy osób z zespołem Downa. Ich życie nie zawsze jest narysowane w kolorowych barwach. Jednak ich rodzice i opiekunowie robią wszystko, by dzieci znalazły sposób na funkcjonowanie w społeczeństwie oraz miały możliwość godnego życia, kiedy zostaną na świecie sami.
Mija już trzeci rok od założenia grupy Super Zespolaki. To wspaniała grupa wsparcia stworzona dla rodziców dzieci z zespołem Downa na Sądecczyźnie. Założycielką grupy jest Anna Danek z Nowego Sącza, wspaniała mama dzielnego Leo. Dzisiaj dzielna grupa rodziców wraz ze swoimi pociechami świętują w Ufolandzie Światowy Dzień Zespołu Downa.
–Bardzo się cieszę bo grupa się rozrasta. Obecnie liczy 62 dzieci –mówi w rozmowie z naszym portalem Anna Danek – I chociaż nie widujemy się za często, to nasza grupa działa 24 godziny na dobę w trybie online. Wiem jak potrzebna jest rozmowa z rodzicami, którzy mają dzieci z Zespołem Downa i mogą nam służyć wskazówkami popartymi własnymi doświadczeniami. Dzięki takim rozmowom pojawia się nadzieja i chęć działania. Chciałam szczególnie podziękować całej załodze UFOland z Nowego Sącza, która gości nas po raz trzeci. Dziękuje pani Patrycji Drożdż „So the cake” za pyszny tort, sieci Lewiatan Pyzik, piekarni Danek, restauracji Szklarnia i Przyjaciołom .
Aż serce się raduje, że w tym roku jest tyle rąk do pomocy i przygotowania tego spotkania.
O dzieciach z Zespołem Downa pamiętał też Mgr Mors, który zmalował dzisiaj kolejny swój….serial na Węgierskiej.
Takie spotkania i kontakty pomagają obalić wiele stereotypów. To poruszająca lekcja akceptacji dla społeczeństwa, w którym maleje ilość przestrzeni dla osób „innych”. Często sami nie potrafimy się cieszyć tym, co tu i teraz, będąc w pogoni za idealnym życiem, zamartwiając się o rzeczy błahe i nosząc zbyt wiele oczekiwań w stosunku do świata. Czasem nie warto…..
Światowy Dzień Zespołu Downa, ustanowiony pod patronatem ONZ, przypada 21 marca. Data ta symbolizuje liczby 3 i 21, odnoszące się do trzeciego chromosomu w dwudziestej pierwszej parze chromosomów, który jest główną przyczyną tej wady genetycznej. Nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa, który jako pierwszy opisał tę jednostkę.
40 lat Koła Wędkarskiego w Łącku
Z językiem w plecaku -bezpiecznie na szlaku
Pilne! Na Sądecczyźnie rozdzwoniły się telefony. Oszuści znów są aktywni
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm