Na sygnale

Od kradzieży terminala do zarzutów za paserstwo i posiadanie narkotyków

Opublikowano: 28 września, 2020 o 6:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Sądeczanin, który ukradł kurierowi terminal został rozpoznany przez policjantów na nagraniu z monitoringu. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, ale tym razem do kolejnego zarzutu o kradzież dołączyły zarzuty za paserstwo i posiadanie narkotyków.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację, że z samochodu zaparkowanego przy ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu skradziono terminal należący do firmy kurierskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z pobliskiego budynku i rozpoznali jednego z dwóch uwiecznionych na nagraniu mężczyzn.

Znając rysopis, policjanci zaczęli sprawdzać miejsca w których mógł przebywać rozpoznany przez nich 25-latek. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia znaleźli obu mężczyzn w rejonie jednego ze sklepów spożywczych. Już od początku uwagę funkcjonariuszy zwróciło to, że 25-latek przez cały czas trwania interwencji zaciskał pięść. Szybko się okazało jaki był tego powód, ponieważ przebadanie zawartości papierowego zwitka, który trzymał w dłoni, wskazało na marihuanę i amfetaminę.

Policjanci pracując nad tą sprawą ustalili, że kradzieży dopuścił się jeden z mężczyzn, a dokładnie rozpoznany przez nich 25-latek. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi kuriera i wyciągnął z jego samochodu terminal.

Funkcjonariusze ustalili również, że terminal warty 2 tysiące złotych, 25-latek sprzedał za …80. Finałem tej sprawy są nie tylko zarzuty o kradzież i paserstwo, ale także zarzut posiadania narkotyków. Z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, czyli był już karany za podobne przestępstwa, grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia.

Wyciąg z kodeksu karnego i ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 291. § 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  1. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"