Na sygnale
Policjanci interweniowali na stoku
Policyjni narciarze, którzy pełnią służbę w Krynicy-Zdroju, zatrzymali na stoku złodzieja i osoby posiadające narkotyki, jak również podjęli interwencję wobec „pijanego” narciarza.
Jak co roku, w okresie wzmożonego ruchu turystów, na wybranych stokach Sądecczyzny pełnią służbę policyjni narciarze, w tym roku z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa.
31 stycznia narciarski patrol, który pełnił tego dnia służbę, otrzymał zgłoszenie o kradzieży z jednego ze sklepów gogli narciarskich wartych 500 złotych. W oparciu o zebrane informacje dotyczące rysopisów sprawców i miejsca gdzie mogli się oddalić, policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Rzeszowa. Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania kolejnego mieszkańca tej miejscowości, który prawdopodobnie pomagał w kradzieży, odwracając uwagę sprzedawcy.
Dzień później policyjny patrol narciarski zatrzymał na stoku dwóch mieszkańców Nowego Sącza, w wieku 24 i 22 lata, którzy podsiadali przy sobie marihuanę, jak również podjęli interwencję wobec narciarza, który korzystał ze stoku mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę na stoku jest dbanie o bezpieczeństwo osób korzystających ze stoków narciarskich, a także zapobieganie kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego.
Policjanci, którzy pełnią służbę na stoku podejmują także interwencje wobec osób jeżdżących na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, ponieważ takie osoby stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku. Dbając o bezpieczeństwo narciarzy, policjanci zwracają również uwagę na narciarzy w wieku poniżej 16 lat, którzy nie korzystają z kasku ochronnego.
Zgodnie z treścią art. 45 ust 1 i 2 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich za wymienione wykroczenia można nałożyć grzywnę.
W ramach służby na stoku, policjanci ścisłe współpracują z ratownikami GOPR-u, wspomagając ich działania podczas wydarzeń nadzwyczajnych w górach, jak również udzielają pomocy uczestnikom zdarzenia, ustalać jego przebieg i świadków.
W przypadku wszelkiego rodzaju przypadków łamania prawa czy wystąpienia wydarzenia nadzwyczajnego, należy kontaktować się z Policją pod nr tel. 997 lub z ratownikami GOPR pod nr tel. 985.
źródło: KMP Nowy Sącz, Foto: KWP Kraków
Kierowca po narkotykach miał w samochodzie mefedron i marihuanę
Nowa karetka w Piwnicznej-Zdroju!
Będzie sala gimnastyczna w Skrudzinie. Gmina pozyskała ponad 2 mln złotych
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm