Na sygnale
Przeciwdziałanie przemocy! Debatowali w Krynicy
Podczas debaty w Krynicy Zdroju policjanci przypomnieli słuchaczom podstawowe wiadomości na temat przeciwdziałania przemocy i udzielaniu pomocy osobom dotkniętych tym zjawiskiem
25 listopada, została zainaugurowana debata społeczna poświęcona „Procedurze Niebieskie Karty oraz profilaktyki agresji i przemocy w szkole. Jej inicjatorem i organizatorem był Komendant Komisariatu Policji w Krynicy – Zdroju kom. Andrzej Stach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Krynicy Zdroju.
Jako pierwszy głos zabrał Komendant Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju kom. Andrzej Stach który podziękował za tak liczne przybycie zaproszonych gości, min. radnych miejskich, kuratorów zawodowych i społecznych, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli opieki społecznej oraz ich zainteresowanie tematyką profilaktyki agresji w szkołach. Następnie, wyraził przekonanie, że przedstawione na debacie zagadnienia, przyczynią się do zwiększenia świadomości zagrożeń i wskażą metody ich niwelowania.
W dalszej części debaty głos zabrali prelegenci. Asp.szt. Barbara Leśniak z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KMP w Nowym Sączu, która omówiła podejmowane i realizowane przez Policję działania w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie w oparciu o procedurę Niebieskiej Karty. Następnie przewodniczący zespołu interdyscyplinarnego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Krynicy Zdroju Grzegorz Koza , zapoznał uczestników debaty z zadaniami i działaniami podejmowanymi przez zespoły interdyscyplinarne i grupy robocze w zakresie pomocy osobom dotkniętym przemocą rodziną w oparciu o wdrożoną już procedurę Niebieskiej Karty.
Swoją wiedzą podzielił się również mł.asp. Paweł Rodak, dzielnicowy komisariatu policji Krynica Zdrój, który omówił problematykę przemocy wśród dzieci i młodzieży, skupiając się na zagadnieniu przemoc rówieśniczej oraz cyberprzemocy .Wyczulił na symptomy świadczące o stosowaniu agresji wobec dziecka i jednocześnie wskazał sposoby rozwiązywania problemów. Omówił również procedury postępowania nauczycieli i metody współpracy z policją w sytuacjach związanych ze zjawiskami agresji i przemocy w szkole.
Podczas dyskusji, prelegenci odpowiadali na pytania uczestników debaty związane z przedstawionymi zagadnieniami omawianym i podczas spotkania jak również tymi które ich nurtują , a mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dzieci w środowisku rodzinnym i szkolnym. W debacie uczestniczyło około 40 osób.
Wysoka aktywność mieszkańców Sądecczyzny. Nanieśli na KMZB ponad 5 tysięcy zgłoszeń
Olimpiada Wiedzy Psychologicznej
Śp Wanda Pasiut, Cyganowice
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm