Na sygnale
Sądeccy policjanci zatrzymali handlarza papierosami bez akcyzy
![](https://www.starosadeckie.info/wp-content/uploads/2018/10/papierosy-i-tytoń-2.jpg)
Tytoń, papierosy, woreczki strunowe oraz listę zamówień zabezpieczyli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w jednym z mieszkań w Nowym Sączu. Zatrzymany 53-latek przechowywał wyroby akcyzowe celem ich sprzedaży, narażając tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie blisko 14 tys. złotych.
Funkcjonariusze zajmujący się w sądeckiej komendzie przestępczością gospodarczą ustalili, że mieszkaniec jednego z bloków nielegalnie rozprowadza tytoń. Gdy policjanci przeszukali jego mieszkanie zabezpieczyli 9260 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, 3,94 kg tytoniu oraz dwa notatniki zawierające zapisy zamówień i sprzedaży towarów, kilka telefonów komórkowych, worki strunowe i kartonowe pudełka na papierosy.
9 października 53-letni sądeczanin usłyszał od funkcjonariuszy zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego). Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.
KMP NS
Prezydent RP z wizytą w Kolejach Małopolskich
Stary Sącz, wiem gdzie mieszkam! Zbliża się etap międzyszkolny
Niebezpieczne gryzaki dla psów. Mogą wywołać „syndrom wilkołaka”
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm