Na sygnale
Wspólne działania pn. „Bezpieczny piątek” na Sądecczyźnie
Edukacja w zakresie zagrożeń na terenach kolejowych jest niezwykle ważna. To inwestycja w bezpieczeństwo, która ma szanse wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków na torach, dlatego sądeccy policjanci po raz kolejny włączyli się w akcję edukacyjno-prewencyjną pn. „Bezpieczny piątek” w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko”.
Celem projektu pn. „Bezpieczny piątek” jest zmniejszanie liczby wypadków w czasie wakacji w okolicach przejazdów kolejowo-drogowych. Ze statystyk wynika, że lekkomyślność, brawura i nieprzestrzeganie przepisów, w tym zakazu poruszania się w miejscach niedozwolonych, to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń na terenach kolejowych. Dlatego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. cyklicznie prowadzą działania edukacyjno-prewencyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W te działania włączają się również funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei lub przedstawicielami PKP wręczają ulotki informacyjno-edukacyjne oraz przypominają użytkownikom ruchu drogowego przepisy i najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze.
Na Sądecczyźnie akcja „Bezpieczny piątek” realizowana była w godzinach przedpołudniowych 26 lipca br. na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Biała Niżna, w gminie Grybów. Włączyli się w nią funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy. Wspólne działania policjantów, funkcjonariuszy SOK i kolejarzy będą kontynuowane.
Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad, żeby zminimalizować ryzyko tragicznego zdarzenia na torach. Kierowcy mają los we własnych rękach, ale nie zawsze wiedzą, jak się zachować. Czy po tym, jak pociąg opuści przejazd kolejowo-drogowy, można od razu wjechać na tory? Czy jeśli rogatki są podniesione, zawsze można wjechać na przejazd? Co robić, kiedy utkniesz pomiędzy rogatkami? Poznaj „Przykazania Bezpiecznego Kierowcy”, postępuj zgodnie z zasadami, żyj długo i szczęśliwie. To wcale nie musi być trudne!
Śp Tadeusz Szczypta, Moszczenica Niżna
OPS w Starym Sączu wziął udział w Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy
Studenci ratownictwa medycznego ANS szkolili uczniów LO w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm