„Już dzisiaj zapraszam do pielgrzymowania wszystkich diecezjan, a szczególnie młodzież, która tak chętnie uczestniczy w Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapraszam także wszystkie osoby zakonne w trwającym nadal roku życia konsekrowanego. Zapraszam osobiście każdą i każdego z Was. Niech jak najliczniejszy udział w tym ważnym diecezjalnym wydarzeniu będzie dowodem naszej wdzięczności za wszelkie dobro, które uczynił nam Pan spotykając się z nami w czasie peregrynacji na naszej tarnowskiej ziemi” – napisał w specjalnym komunikacie bp Andrzej Jeż. Będzie on czytany w kościołach w niedzielę, 6 września.
Dziękczynienie rozpocznie się 19 września o godzinie 10.00, pielgrzymką osób życia konsekrowanego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Centralnym punktem będzie uroczysta Eucharystia o godz. 12 w bazylice Bożego Miłosierdzia z udziałem wszystkich pielgrzymów pod przewodnictwem biskupów z diecezji tarnowskiej oraz archidiecezji krakowskiej. Później będzie czas na prywatną modlitwę.Następnie o godz. 15 zgromadzeni odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie udadzą się do Sanktuarium Św. Jana Pawła II, gdzie zostaną odśpiewane nieszpory.
„Poprosiliśmy księży dziekanów i proboszczów, aby zorganizowali wyjazd do Łagiewnik. Zachęcamy do udziału przedstawicieli każdej parafii diecezji” – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w tarnowskiej kurii.
Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II trwała w diecezji tarnowskiej prawie dwa lata.
W tym czasie obraz odwiedził wszystkie parafie, a także m.in. szpitale, zgromadzenia zakonne, seminarium, dom biskupi. Było to ok. 470 miejsc, a samochód kaplica przejechał w tym czasie 6750 km.
Peregrynacja zakończyła się 13 czerwca w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.
„Mamy za co Panu Jezusowi Miłosiernemu dziękować. Konkretne owoce nawiedzania to m.in. ożywienie kultu Bożego Miłosierdzia i rozwój dzieł charytatywnych. W parafiach rozpoczęły się specjalne nabożeństwa, powstały Koła Koronkowe dzieci, młodzieży i dorosłych. Widocznym znakiem są kaplice Bożego Miłosierdzia. Proboszczowie mówią o nawróceniach, przystąpieniu do spowiedzi ludzi, którzy przez wiele lat nie korzystali z tego sakramentu” – wylicza ks. Pietruszka.
Obraz i relikwie jeszcze w tym miesiącu rozpoczną peregrynację w diecezji bielsko-żywieckiej.
Pielgrzymka dziękczynna diecezji tarnowskiej po zakończeniu peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II
19 września 2015
Program pielgrzymki:
10.00 – rozpoczęcie pielgrzymki Osób Życia Konsekrowanego (Sanktuarium Mił. B. Łagiewniki)
12.00 – uroczysta Eucharystia z udziałem wszystkich pielgrzymów pod przewodnictwem biskupów z diecezji tarnowskiej oraz archidiecezji krakowskiej (Sanktuarium Mił. B. Łagiewniki)
13.30 – 15.00 czas na prywatną modlitwę oraz posiłek
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (Sanktuarium Mił. B. Łagiewniki)
16.00 – Nieszpory z błogosławieństwem kończącym pielgrzymkę (Sanktuarium Św. Jana Pawła II)
Uwagi organizacyjne:
1. Księża dziekani proszeni są o koordynację wyjazdu pielgrzymów z dekanatu. Bardzo prosimy, aby z każdego dekanatu przyjechał przynajmniej jeden autokar. Oczywiście poszczególne parafie mogą także organizować wyjazd we własnym zakresie.
2. Autokary z pielgrzymami powinny przyjechać do Łagiewnik najpóźniej do godz. 11.30 parkując na parkingu dla nich przeznaczonym przy Sanktuarium. Pielgrzymi po opuszczeniu autokaru udają się bezpośrednio do kościoła.
3. Kapłani chcący koncelebrować przywożą ze sobą tylko alby (cingulum) i ubierają się w dolnej zakrystii. O godz.11.45 ustawia się procesja do kościoła. W kościele kapłani zajmują miejsca wskazane przez ceremoniarzy.
4. Kapłani wyznaczeni do posługi w konfesjonale pełnią tę posługę w górnym kościele od godz. 11.00 do zakończenia Mszy św.
5. Wszyscy pielgrzymi uczestniczą w Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz.15.00 i bezpośrednio po jej zakończeniu (ok.15.25) wychodzą do Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Bardzo prosimy, aby nikt nie wyjeżdżał wcześniej z Łagiewnik. Istnieje możliwość przejechania pielgrzymów autokarami do Sanktuarium Św. Jana Pawła II, ale należy pamiętać, że most prowadzący do niego jest jednokierunkowy. Zachęcamy, aby młodsze osoby przeszły w pielgrzymce do tego Sanktuarium. Jeśli zajdzie taka konieczność, z rozpoczęciem Nieszporów zaczekamy na wszystkich pielgrzymów. W czasie nieszporów autokary mogą przejechać pod sanktuarium, aby pielgrzymi nie musieli do nich schodzić.
6. Przypominamy, że sobota jest dniem wzmożonego ruchu pielgrzymów w Łagiewnikach, dlatego wcześniejsze przybycie zapewni lepsze miejsce na parkingu i w kościele. W tym samym dniu tj. 19 września odbywa się także pielgrzymka kapłanów diecezji rzeszowskiej. Jedynym wspólnym punktem programu obu pielgrzymek będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego.
źródło: Diecezja Tarnowska
Śp Tadeusz Szczypta, Moszczenica Niżna
OPS w Starym Sączu wziął udział w Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy
Studenci ratownictwa medycznego ANS szkolili uczniów LO w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm