Zapisy są prowadzone w miejscach organizacji poszczególnych grup.
Bp Stanisław Salaterski będzie głosił kazania na szlaku i szedł razem z pielgrzymami. Ks. Andrzej Michalik przygotował materiały formacyjne.
27 lipca przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbyło się szkolenie porządkowych. W zajęciach brało udział około 80 osób. Uczestnicy odbyli szkolenie teoretyczne, a także praktyczne – w warunkach drogowych, które było skierowane dla tych, którzy w tym roku po raz pierwszy będą pełnić funkcję porządkowego. Gotowi do swojej pracy, czekają już na 17 sierpnia – dzień wyjścia na trasę. Tymczasem na profilu facebookowym Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej ruszył nowy cykl, dzięki któremu będziecie mogli poznać PPT „od kuchni”.
„Lewa wolna”, „łączymy” i „kabelek”
Teksty znane wprawionym pielgrzymom, a zarazem słowa, które nowi pielgrzymi poznają już w pierwszym dniu. A wypowiadają je porządkowi.
Co należy do ich obowiązków? Ogólnie rzecz biorąc dbanie o bezpieczeństwo pielgrzymów. Każda grupa ma swoich własnych porządkowych. Ci najbardziej wprawieni w boju idą przed grupą, by kierować ją odpowiednimi drogami. Pozostali, jedni obok grupy, a drudzy za nią, kierują ruchem – przepuszczają bądź zatrzymują samochody, by umożliwić sprawne przejście pielgrzymki. Dużo biegają i już z tego powodu należy się im nasz szacunek. Mają dość niewdzięczną pracę, więc nie uprzykrzajmy im jej. Liczymy też na pokorę naszych porządkowych. W końcu mimo pełnionych funkcji wszyscy jesteśmy takimi samymi pielgrzymami.
Zostań pielgrzymem duchowym
Gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, do doświadczania trudu i radości pielgrzymowania na własnej skórze – dosłownie! Organizatorzy PPT wychodzą także z propozycją do tych, którzy fizycznie pielgrzymować nie będą. – Oczywiście, będziemy się wspólnie modlić za wszystkich, którzy nie mogą pójść o własnych siłach, ze względu na brak urlopu, zdrowia lub czasu. Oprócz powierzania Was opiece Matki Bożej, mamy też dla Was formę, w której sami możecie wziąć udział – opcja duchowego pielgrzymowania – czytamy na stronie PPT.
To nie tylko towarzyszenie „duchem” pielgrzymom na trasie, ale – co więcej – możliwość przeżywania tej drogi poprzez czynny udział „na odległość”. Duchowi pielgrzymi dostaną szansę uczestnictwa w Mszach Świętych, dzięki transmisji na żywo czy relacjom i materiałom na YouTube.
Zapisywać można się w swoich parafiach!
Warto być częścią pielgrzymki, choćby „tylko” w taki sposób.
To co, dołączacie?
25. Edycja Małopolskiego Lauru Sportu. Zgłoś kandydata
Spotkanie opłatkowe samorządowców z „Miast i Miejscowości Papieskich”
WOŚP zagra w Starym Sączu. PROGRAM!
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm