Polityka
Budżet województwa podzielił radnych
Wczoraj odbyła się V sesja sejmiku województwa małopolskiego. Radni przyjęli budżet na 2015 rok. Uchwała uwzględnia dochody samorządu na poziomie około 1 072 mln zł oraz wydatki w kwocie blisko 1 183 mln zł. Budżet wyraźnie podzielił sejmik: 20 radnych głosowało „za” a 18 było przeciw.
Dodatkowo radni przyjęli oświadczenie w sprawie 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau oraz zadecydowali o przeznaczeniu ponad miliona złotych na dofinansowanie projektu „Już pływam”.
W wieloletniej prognozie finansowej znalazło się ponad 130 projektów, programów i zdań, których realizację samorząd województwa uznał za priorytet. Wśród nich znalazły się m.in. inwestycje drogowe i kolejowe takie jak: zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich oraz pasażerskich w ramach aglomeracji krakowskiej, budowa obwodnic: Oświęcimia, Skawiny, Skały, Miechowa oraz modernizacja drogi woj. nr 768 Koszyce–Brzesko. W dokumencie znalazły się także inwestycje związane z funkcjonowaniem Zintegrowanego Systemu Sterowania Ruchem w Małopolsce oraz zarządzania transportem zbiorowym (Małopolska Karta Aglomeracyjna). Najważniejsze inwestycje w zakresie kultury na kolejne lata to m.in. remont i przebudowa zabytkowego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz rewaloryzacja i rozszerzenie publicznych funkcji obiektów Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Priorytetem samorządu województwa w obszarze edukacji jest projekt Małopolska Chmura Edukacyjna. W ramach zapewnienia mieszkańcom regionu bezpieczeństwa zdrowotnego planowana jest m.in. budowa Ośrodka Psychiatrycznego wraz ze Specjalistyczną Poradnią konsultacyjną i zespołem techniczno-administracyjnym w Szpitalu im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie. Ważnym zadaniem dla władz Małopolski jest także poprawa efektywności energetycznej poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej oraz modernizacja instalacji grzewczych w wybranych wojewódzkich zakładach opieki zdrowotnej. W prognozie uwzględnione zostały również środki na działania związane z melioracją, są to m.in. inwestycje realizowane w dorzeczu Górnej Wisły, rozbudowa prawego wału Wisły – Przeciszów – Las – Dwory II i budowa zbiornika retencyjnego Bieżanów na rzece Serafie w Krakowie.
OPS w Starym Sączu wziął udział w Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy
Studenci ratownictwa medycznego ANS szkolili uczniów LO w Starym Sączu
Stary Sącz wśród liderów ekologii – sukces w rankingu EKO-HERO Małopolski 2024
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm